Последња измена 22:52

Звезда победила Партизан

понедељак, 29.01.2018. у 23:12
(Фото М. Рашић)

Кошаркаши Црвене звезде победили су у Београду као домаћини Партизан са 86:74 (22:24, 27:19, 22:14, 15:17), у утакмици 18. кола АБА лиге. Звезду су предводили Огњен Добрић са 18 поена, Матијас Лесор са 13 и Немања Дангубић са 12 поена. Тејлор Рочести постигао је пет поена уз 10 асистенција.

Капитен Партизана Новица Величковић остварио је „дабл дабл” учинак од 20 поена и 10 скокова, Најџел Вилијамс Гос постигао је 17 поена уз шест скокова и пет асистенција, а Вања Маринковић 15 поена.

Утакмица је почела минутом ћутања за некадашњег кошаркаша и председника Партизана Милорада Ђурића који је данас умро у 85. години. Партизан је нападачки боље почео меч и средином деонице стекао предност од седам поена. Звезда је убрзо затим ухватила ритам и серијом 7:0 успела да окрене резултат. „Тројкама” Величковића и Бонџе Суа црно-бели су поново водили и првих 10 минута игре завршили са два поена предности 22:24.

На почетку друге деонице играло се кош за кош, погађали су и једни и други. Звезда је кошевима Стефана Јанковића и Лесора успела да дође до седам поена предности, док су на другој страни узвратили расположени Величковић и Вилијамс-Гос. Добрић је у последњој секунди првог полувремена погодио из угла за три поена, па су црвено-бели на полувреме отишли са шест поена предности, 49:43.

Звезда је предност на почетку другог полувремена одражавала одбраном. Средином деонице заиграли су боље и у нападу, поенима Дилана Ениса, Алена Омића и Добрића црвено-бели су имали серију 9:0 и успоставили контролу у мечу. Добрић је са две везане „тројке” свом тиму донео предност од 14 поена пре почетка последње деонице, 71:57.

Кошаркаши Партизана у наставку нису успели да надокнаде заостатак и преокрену резултат па је Звезда у лаганом ритму привела меч крају. Утакмица у дворани „Александар Николић” играна је пред око 5.000 навијача, а у хали су били пристуни и малобројни навијачи Партизана.

Звезда сада има 15 победа и три пораза, колико и првопласирана Будућност, а Партизан по девет победа и девет пораза. У наредном, 19. колу, Партизан ће у недељу играти на свом терену против Мега Бемакса, а Звезда ће дан касније играти у Железнику против ФМП-а. (Бета)