четвртак, 18.04.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 21:12

Звезда сама на врху

Победом над ФМП-ом у Железнику – 100:77 (25:14,18:21,26:18,31:24) шампион граби ка првој стартној позицији у плеј-офу
Аутор: М. С.понедељак, 05.02.2018. у 21:11
Дуел Лазића и Човића на утакмици (Фото АВА лига)

Три кола пре краја регуларног дела АБА лиге кошаркаши Црвене звезде су се победом у Железнику осамили на челу табеле. „Црвено-бели“ су после пораза Будућности од Цедевите сада најближи првој стартној позицији у плеј-офу која доноси предност домаћег терена, а предстоје им још дуели са Задром и Цибоном у Београду и у гостима против Игокее.

Почетак утакмице одредио је у великој мери и крајњи исход. Шампион је наметнуо јак темпо, посебно у одбрани. „Црвено-бели“ су повели 12-0, а кошаркаши ФМП-а нису постигли кош скоро пет минута. Лазић је играо агресивну одбрану на плејмејкеру Човићу, а Омић је господарио у оба рекета. Равнотежу је у другој четвртини донео високи и снажни Нигеријац Оџо, али Фелдин жељан кошарке после неколико пропуштених утакмица унео је велику енергију и показао „глад“ за кошевима. Уз Човића, био је најбољи актер дуела, постигао је 19 поена уз шут из игре 8-7, за само 15 минута, а добре шутерске роле имали су и Енис, Добрић и Давидовац. Рочести се подредио тиму, имао је осам асистенција, а Омић се уз 12 поена истакао и са пет скокова и четири додавања.

Тренер Алимпијевић није рачунао на Антића, а одмарао је центра Лесора који од почетка сезоне није имао предаха (играо само шест минута). Добром тимском игром шампион је у трећој деоници отишао ван домета домаћина, а највећу предност имао је у послдњем минуту (25), док је Јовановић са линије пенала убацио за „стотку“. „Црвено-беле“ у петак очекује евролигашки дуел са Арманијем у дворани „Александар Николић“, па је то прилика да још једном победом обрадују навијаче и направе добру увертиру пред завршни турнир Купа у Нишу.

ФМП-а. Гледалаца: 10.50. Судије: Војиновић, Мрдак (Србија) и Шундић (Црна Гора).

ФМП: Човић 19 (пет „тројки“), Ускоковић 4, Јеремић, Апић 11, Пот 9, Ненадић 10 (1), Бурсаћ 2, Радовановић 2,к Шешлија, Симанић 8 (2), Оџо 10, Слутски 2.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Дангубић, Давидовац 9 (2), Лазић 5 (1), Добрић 11 (3), Фелдин 19 (3), Јанковић 8, Рочести 8, Омић 12, Лесор 2, Енис 10 (1), Јовановић 5, Бјелица 11.