петак, 18.10.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 22:58

Јапански клизач први откривен у допингу

Кеи Саито прихватио привремену суспензију и добровољно је напустио Олимпијско село. – Марко Вукичевић 25. у алпској комбинацији, Дамир Растић 76. у квалификацијама за крос кантри. – Бронзана медаља за Русе у карлинг миксу
Аутор: С. Р.уторак, 13.02.2018. у 19:51

Наши такмичари на 23. Зимским олимпијским играма остварфили су резултате према очекиувању у односу на конкуренцију. Тако је скијаш Марко Вукићевић заузео 25. место у алпској комбинацији, док је Марко Стевовић остао без пласмана.

Вукићевић је до 25. места стигао резултатом од 2:11,74 и био је 5,22 секунде спорији од освајача златне медаље Аустријанца Марсела Хиршера. Вукићевић је у спусту остварио време од 1:21,31, док је слалом завршио за 50,43 секунди.

Марко Стевовић је спуст завршио као 59. резултатом од 1:24,47, али није завршио другу трку па је остао без пласмана.

Српски репрезентативац у нордијском скијању Дамир Растић освојио је 76. место у квалификацијама у крос кантри спринту. Он је забележио резултат 3:50,65 минута, што је за 42,11 секунди слабије од првопласираног Ристоматија Хаколе из Финске. Пласман у четвртфинале изборило је 30 такмичара, а укупно их је стартовало 80.

Иначе, јапански репрезентативац у брзом клизању Кеи Саито први је спортиста суспендован због допинга на Играма у Пјонгчангу.

Суд за спортску арбитражу (ЦАС) саопштио је да је Саито, који се такмичи у брзом клизању на кратким стазама, био позитиван на ацеталозамид, диуретик који може да прикрије употребу других недозвољених супстанци.

ЦАС је навео да је јапански репрезентативац прихватио привремену суспензију и да је добровољно напустио Олимпијско село. Он је тестиран уочи такмичења и није учествовао у тркама у Пјонгчангу. ЦАС ће донети пресуду по завршетку Игара у Пјонгчангу. Тај суд је задужен за процесуирање допинг случајева, а Међународни олимпијски комитет за тестирање спортиста.

Руски такмичари који је на Играма такмиче под заставом МОК-а освојили су јуче бронзану медаљу у карлингу у миксу, пошто су победили Норвешку са 8:4.

За Русију су наступили Анастасија Бризгалова и Александар Крушелницки, а за Норвешку Кристин Скаслијен и Магнус Недреготен. И Руси и Норвежани су и приватно парови, Бризгалова је удата за Крушелницкија, а Скаслијен се забавља са Недреготеном.

Током меча догодила се ретка ствар за такмичаре у карлингу, пошто је Рускиња пала на леђа. Она је стајала са Крушелницким, договарали су се о наредном потезу, а затим је изгубила равнотежу. Она се затим исправила, али је убрзо пала. Публика је била запањена, али је поздравила аплаузом.

Такмичари у карлингу носе специјалну обућу која им омогућава лакше кретање по леду па су зато падови ретки.„Једноставно - заборавила сам да је камен био иза мене”, рекла је Бризгалова.