четвртак, 17.10.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 12:25
ПРВЕНСТВО АМЕРИЧКИХ ПРОФЕСИОНАЛНИХ КОШАРКАША

Јокићев „трипл дабл” најбржи у историји НБА

Амерички медији утркују се у похвалама нашем асу који је за само 14 минута и 33 секунде на терену забележио 16 поена уз 11 асистенција и 10 скокова (на крају 30 кошева, 17 асистенција и 15 скокова)
Аутор: Г. К.петак, 16.02.2018. у 22:02
Још једна одлична утакмица Николе Јокића (Фото АП)

Никола Јокић је ушао у историју НБА забележивши најбржи „трипл дабл” икада за само 14 минута и 33 секунде на терену, у победи Денвера у Милвокију – 134:123. Српски центар је тако потукао рекорд Џима Такера којем је 1955. требало 17 минута за двоцифрен учинак у три категорије.

У претходник 20 година нико није раније уписао такав биланс: Јокић га је имао минут и 54 секунде пре краја првог полувремена. Његов други узастопни, пети ове сезоне, а 11. скор „троструко-двоструко” у каријери на крају је износио 30 поена („тројке” 3-3, „двојке” 8-11, „пенали” 5-5), 17 асистенција што му је лични рекорд и 15 скокова (четири у нападу), уз две рампе и осам изгубљених лопти за 34 минута.

„Можда сам био мало агресивнији него иначе, али нисам имао посебан мотив. Добро сам почео, погађајући шутеве”, рекао је Јокић.

С друге стране је „трипл дабл” имао и Јанис Адетокунбо са 36 поена, 13 асистенција и 11 скокова за 39 минута. Денвер је изједначио клупски рекорд са 24 „тројке” (40 покушаја), што је за једну мање од НБА максимума. Расположени су били и Херис са 28 и Мари са 26 кошева.

Последњег дана пре паузе због „Ол стар” викенда играло се још само у Минеаполису, где је Минесота победила Лејкерсе (119:111) без поена Немање Бјелице за девет минута (шут 0-3).

Дан раније на одмор су отишли Клиперси победом у Бостону (129:119) уз десет поена и четири асистенције Милоша Теодосића, и Сакраменто којег је у неуспеху у Хјустону (91:100) предводио Богдан Богдановић са 20 кошева и пет проигравања.