уторак, 26.03.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 19:48
ФИНАЛНИ ТУРНИР КУПА „РАДИВОЈЕ КОРАЋ” У НИШУ

Звезда први финалиста

„Црвено-бели” савладали ФМП 98:82 (27:24, 24:16, 22:17, 25:21), а за пехар ће се борити против победника дуела Партизан - Мега Бемакс
Аутор: Тома Тодоровићсубота, 17.02.2018. у 19:28
(Фото Танјуг/ Твитер/@kkcrvenazvezda)

Ниш –У узбудљивом полуфиналном мечу Купа „Радивоја Кораћ“ који је одигран пред препуним трибинама нишке дворане „Чаир“ Црвена звезда је оправдала улогу фаворита и савладала ФМП резултатом 98:82. Овом победом „црвено-бели“, прошлогодишњи освајачи Трофеја „Жућкова левица“ пласирали су се у финале, где ће се састати са победником меча Партизан – Мега Бемакс.

Утакмица између Звезде и  ФМП-а почела је великом серијом погодака за три поена – и „црвено-бели“ и „лименке“ су у својих првих 11 поена имали по три „тројке“. Прва четвртина протекла је и у знаку ефектних потеза и закуцавања, али резултатски ни једна екипа није успела да стекне значајнију предност. После 11:5 (4. минут) за ФМП, а онда 15:13 (6. минут) за Звезду и 22:22 (9. минут), овај део игре завршен је резултатом 28:27 за ФМП.

На одмор између два полувремена отишло се ипак предношћу Звезде од седам поена (51:44), јер су у другој четвртини „црвено-бели“ боље играли у одбрани, ухватили више лопти под оба обруча и били прецизнији. У првих пет минута овог дела меча ФМП је постигао само четири поена, а Звезда 13. Посебно је, уз пословично вредног капитена Бранка Лазића био расположен Дилан Енис, који је у првом полувремену постигао чак 20 поена. На другој страни у ФМП-у иако је Филип Човић био изузетно расположен у првих 20 минута (19 поена, уз четири „тројке“), осим повремено борбеног Апића, нико други није пружио очекивану игру.

И на почетку другог полувремена вођена је велика борба и ФМП је све до 25. минута био резултатски био уз раме Звезди. Када су „црвено-бели“ стигли до 11 поена предности ( 63:52) видело се да слаби отпор екипе из београдског Железника. Разиграо се у овом периоду Милко Бјелица и после треће четвртине резултат је био 73:61 за Звезду.

У последњих десет минута игре гледаоци су уживали у лепим потезима, у једном тренутку чинило се да се ФМП опасно резултатски приближио – у 34. минуту било је 75:70, али то је било све од екипе из Железника. Са две „тројке“ Звезда је на одушевљење својих присталица стекла ипак недостижну предност. Врло брзо резултат је био 90:74 (38.), да би на крају на семафору је стајало 98:82 за Црвену звезду.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ 9, Дангубић, Давидовац 3, Лазић 13, Антић, Добрић, Фелдин 7, Рочести 14, Омић 8, Лесор 8, Енис 20, Бјелица 16.

ФМП: Лазаревић, Човић 19 (4), Ускоковић, Јеремић, Апић 21, Ненадић 12, Раданов 7, Бурсаћ, Радовановић, Шешлија, Симанић 14, Оџо 9 .