недеља, 23.09.2018. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 23:51

Данас Невена Игњатовић у алпској комбинацији

Норвежани наставили зимску „жетву” медаља: са 12 најсјајнијих одличија (а укупно свих „боја” 31) они су испред Немачке (10) и Канаде (8)
Аутор: С. Р.среда, 21.02.2018. у 23:00
Највећа нада Србије: Невена Игњатовић (Фото Бета)

Норвешки крос-кантри скијаши Мартин Јохнсруд Сундби и Јоханес Хоесфлот Клаебо освојили су јуче златну медаљу у тимском спринту слободним стилом на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу. Норвежани су трку на 8,4 километара завршили за 15 минута, 56 секунди и 26 стотинки. Друго место и сребрну медаљу освојили су Руси Денис Спицов и Александар Болшунов са 1,71 секундом заостатка. Бронзано одличје припало је Француској.

Америчке крос-кантри скијашице Кикан Рандал и Џесика Дигинс освојиле су  златну медаљу у тимском спринту. Сребрна медаља припала је Шведској за коју су скијале Шарлоте Кала и Стина Нилсон, док су Норвежанке Марит Бјорген и Маикен Касперсен Фала освојиле бронзану медаљу.

Женска репрезентација Финске у хокеју на леду освојила је бронзану медаљу пошто је у утакмици за треће место победила Русију са 3:2 (1:0, 2:1, 0:1). Финској је ово трећа бронзана медаља на Играма, пошто су претходно освајали 1998. и 2010. године. У финалу у Пјонгчангу играће Канада и САД, а тај меч је на програму данас од 5.10 ч по средњеевропском времену.

Италијанска скијашица Софија Гођа освојила је златну медаљу у спусту и тако је постала прва Италијанка која је освојила златну медаљу у спусту на Играма, а до тог резултата дошла је пошто је стазу дугу 2.775 метара у скијашком центру Јеногсеон завршила за минут, 39 секунди и 22 стотинке.

Сребрна медаља припала је Норвежанки Рагнхилд Мовинкел са девет стотинки заостатка, а треће место и бронзано одличје са 47 стотинки лошијим временом припало је некадашњој олимпијских шампионки у овој дисциплини Линдзи Вон из САД.

Последња индивидуална трка на Играма у Пјонгчангу за скијашице одржаће се данас, за када је заказана алпска комбинација, која је због предвиђених лоших временских услова померена за дан раније. У алпској комбинацији наступиће наша најбоља скијашица Невена Игњатовић.