четвртак, 20.09.2018. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 23:53

Родић за Звездин преокрет у Суботици

„Црвено-бели” фудбалери, по залеђеном терену, савладали Спартак с 2:1 (2:1), иако Пешић није искористио пенал
Аутор: К. И.недеља, 25.02.2018. у 20:17
Двоструки стрелац: Милан Родић (Фото ФК Црвена звезда)

После елиминације од ЦСКА у Лиги Европе, која је свим играчима тешко пала имајући у виду да им је мало недостајало да прођу даље, фудбалери Црвене звезде остварили су важну победу у домаћем шампионату. „Црвено-бели” су славили после преокрета против Спартака у сусрету који је одигран у изузетно тешким условима. Наиме, иако су се оба клуба пре почетка меча, исто као и у петак, сагласила да се дуел одложи због залеђеног терена надлежни су одлучили да се утакмица ипак одигра: Спартак – Црвена звезда 1:2 (1:2).

Питање победника решено је у финишу првог полувремена када су у размаку од шест минута постигнута сва три гола. Звезда, која је и у Суботици играла у комбинованом саставу, имала је неколико стопостотних прилика у првом делу и неискоришћен једанаестерац, али је ипак домаћин први дошао у вођство. Стрелац је био Огњен Ђуричин, а када се чинило да је на помолу изненађење Милан Родић је са два поготка до одласка на одмор донео преокрет својој екипи.

„Црвено-бели” су могли да поведу већ у четвртом минуту када је судија Грујић досудио једанаестерац након што је Пешић пао у казненом простору после дуела са Текијашким. Међутим, Звездин нападач није искористио идеалну прилику пошто је погодио пречку. Могао је да доведе свој тим у вођство и у 33. минуту када је изашао сам пред противничког голмана. Ипак, отишао је исувише у страну па је Остојић одбранио.

Поред тога у првом полувремену је одличан био и чувар мреже Суботичана који је био заслужан што Звездини играчи нису успели раније да постигну гол. Милијаш је у 14. минуту шутирао из слободног ударца са 25 метара, али је Остојић одбранио, а голман Спартака је од капитена „црвено-белих” био успешнији и у 36, када је парадом сачувао свој гол.

Спартак је промашаје гостујуће екипе казнио шест минута пре краја полувремена. Николић је проиграо Чечерића, он је са десне стране вратио лопту у петерац до Ђуричина, који је био прецизан. Звезда је изједначила три минута касније када је Милијаш центрирао из слободног ударца, а Родић из непосредне близине „закуцао” главом лопту у мрежу. Звездин леви бек је у финишу првог полувремена преокренуо резултат када је на ивици шеснаестерца дочекао одбијену лопту, а затим снажним ударцем савладао Остојића.

Гости су у првих десетак минута наставка имали две одличне прилике за погодак. Најпре је након шута Милића Керкез избацио лопту са гол-линије, а затим је Срнић истрчао пред Остојића, али је са ивице петерца, искоса са леве стране, погодио стативу.

На другој страни и Николић је имао две добре шансе да донесе изједначење свом тиму. Прво је шутирао преко гола након додавања Ђуричина, а онда се два минута касније наместио, шутирао, али је лопта прошла поред стативе.

Стадион: Градски. Гледалаца: 2.500. Судија: Грујић (Ниш). Стрелци: 1:0 Ђуричин (39), 1:1 Родић (42), 1:2 Родић (45). Жути картони: Вукчевић (Спартак), Срнић (Црвена звезда).

СПАРТАК: Остојић 7,5, Стојковић 6, Текијашки 6, Керкез 6, Вукчевић 6, Јочић 6,5, Главчић 6,5 (од 90+2 Матијевић), Чечерић 6,5 (од 90+2 Дунђерски), Ђуричин 7,5, Диенг 6,5 (од 83. Лучић), Николић 7. Тренер: Веселиновић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 7, Гобељић 7, Савић 7, Бабић 7, Родић 8, Јовичић 7,5, Крстичић 7,5, Срнић 7,5 (од 88. Аџић –), Милијаш 7,5 (од 75. Рачић –), Милић 7 (од 68. Бен –), Пешић 7. Тренер: Милојевић.