понедељак, 19.11.2018. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 08:11

Крстичић за +14

Фудбалери Црвене звезде савладали Вождовац с 2:1 (0:0) поготком у самом финишу утакмице и стекли највећу предност од почетка првенства у односу на „вечитог ривала”
Аутор: К. Ивановићсубота, 03.03.2018. у 18:37
Фото Н. Неговановић

Два минута пре краја сусрета деловало је да ће Вождовац однети бод са највећег српског стадиона, али Црвена звезда није дозволила да им гости покваре славље поводом данашњег 73. рођендана. Поготком Ненада Крстичића у последњим тренуцима меча „црвено-бели” су дошли до победе од 2:1 (0:0), а уједно су успели да се реванширају ривалу за пораз у финишу прошле сезоне након ког су остали без шампионске титуле. Поред тога екипа из Љутице Богдана је искористили и кикс Партизана да највећем ривалу побегнe на чак 14 бодова предности што је највећа разлика од почетка сезоне.

„Црвено-бели” су у првом полувремену имали 69 одсто лопту у свом поседу, за то време су осам пута успели да шутну на гол противника, али осим шансе Александра Пешића у финишу нису имали изгледније прилике за погодак. Најбољи стрелац Суперлиге је у 41. минуту, након корнера који је извео Радоњић са десне стране, шутирао са шест-седам метара под пречку, али је голман Чупић врховима прстију успео да избаци лопту у корнер. Гост је узвратио већ у следећем нападу када је имао и једини ударац ка голу ривала у првом делу. Дуроњић је шутирао са око 18 метара, лопта је закачила Ле Талека и умало преварила Борјана који је истрчао са гола, међутим, отишла је преко пречке.

Само 30-ак секунди игре у наставку било је довољно Звезди да дође у вођство, а погодак је постигао Родић који је са два гола против Спартака донео победу својој екипи недељу дана раније. Бен је послао лопту у казнени простор до Пешића, он је петом проиграо Родића који је са око седам метара, искоса са леве стране, шутирао Чупићу кроз ноге.

„Црвено-бели” су у кратком временском размаку имали две прилике да удвоструче предност. Најпре је Срнић био непрецизан након снажног ударца са ивице шеснаестерца, док је Пешић, који се налазио у доброј позицији, промашио лопту.

Вождовац је могао да изједначи у 62. минуту када је Дуроњић умакао Бабићу и Ле Талеку, успео да упути ударац ка Борјановом голу, али је лопта завршила поред гола. Радоњић је осам минута касније изашао сам пред Чупића, али је шутирао право у противничког голмана. Гости су тај промашај могли да казне у 76. минуту када је Рачић изгубио лопту на центру, након чега је уследио контранапад, али је Борјан правовременим истрчавањем успео да интервенише после шута Павловића.

Капитен Вождовца за тај промашај се искупио два минута пре краја. Милутиновић је упутио оштар ударац ка противничком голу, лопта се после Борјанове одбране одбила до Павловића који је из непосредне близине затресао мрежу.

Примљени погодак у финишу меча није деморалисао Звездине играче који су голом Крстичића главом са ивице петерца, након центаршута Стојковића, успели да освоје сва три бода.

Стадион: „Рајко Митић”. Гледалаца: 10.300. Судија: Симовић (Ловћенац). Стрелци: 1:0 Родић (46), 1:1 Павловић (88), 2:1 Крстичић (90).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 7, Стојковић 7, Ле Талек 7, Бабић 7, Родић 7,5, Доналд 6,5, Крстичић 7,5, Срнић 6,5 (од 69. Рачић –), Радоњић 6,5 (од 78. Аџић –), Бен 6,5 (од 85. Гобељић –), Пешић 6,5. Тренер: Милојевић.

ВОЖДОВАЦ: Чупић 7, Ћирковић 6,5, Гајић 6,5, Михајлов 7, Булатовић 6, Павловић 7, Дуроњић 6,5 (од 66. Станковић –), Јешић 6,5, Гаврић 6 (од 61. Милутиновић –), Срећковић 6, Ступаревић 6 (од 78. Павићевић –). Тренер: Веселиновић.