субота, 22.09.2018. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 23:50

Кошаркаши Звезде убедљиво поражени у Барселони

петак, 09.03.2018. у 23:10

Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су изгубили вечерас у гостима од Барселоне са 54:88 (12:17, 12:28, 25:17, 5:26), у утакмици 25. кола Евролиге.

Најефикаснији у екипи Звезде био је Тејлор Рочести са 13 поена, а Огњен Добрић постигао је 10, и то су једина два играча београдског тима са двоцифреним бројем поена.

Сви играчи Барселоне који су улазили у игру су се уписали међу стрелце, а најефикаснији је био Пау Рибас са 18 поена и шест асистенција. Петери Копонен постигао је 16 поена, а добру партију приказао је и Анте Томић са 16 поена, шест скокова и четири асистенције.

Барселона је од почетка водила и контролисала утакмицу, Звезда је у другој четвртини серијом од 5:0 успела да се примакне на 16:21, али је Барселона узвратила серијом 7:0 после „закуцавања” Анте Томића, који је том приликом сломио таблу, због чега је утакмица била прекинута око 10 минута.

Када је утакмица настављена, шпанска екипа, коју предводи бивши тренер Звезде Светислав Пешић, наставила је серију и поенима Копонена, Рибаса и Адријена Моермана полувреме завршила са 21 поеном предности, 45:24.

Шпански тим је са добром игром наставио и у другом полувремену, имао је 26 поена предности (54:28), али је после тога стао, што је Звезда искористила, па се на крају треће четвртине примакла на 13 поена заостатка, после „тројке” Џејмса Фелдина за 49:62. ;

Барселона је после тога захваљујући добром скоку и шуту за три поена успела да врати велику предност, која је три минута пре краја износила 32 разлике, 82:50. После тога, прве поене црвено-белих из игре у последњој четвртини постигао је Добрић.

Звеза је у четвртој четвртини постигла само пет поена.

Звезда има 10 победа и 15 пораза на 11. месту на табели, а Барселона је претпоследња на табели скором од осам победа и 17 пораза.

У наредном колу 15. марта, Звезда ће у Београду играти против Валенсије, а Барселона ће у Атини играти против Олимпијакоса.