Последња измена 19:09

Звезда испала, Мачва преко пенала у полуфинале

среда, 14.03.2018. у 17:54
Фудбалер Црвене звезде Немања Радоњић (Фото: Ненад Неговановић)

Шабац - Фудбалери Мачве приредили су данас изненађење и пласирали се у полуфинале Купа Србије, пошто су на свом терену победили Црвеном звездом извођењем једанаестераца са 5:4, пошто у регуларном делу меч није било голова. Шапчани су изједначили највећи успех у клупској историји, јер су други пут изборили полуфинале националног купа после 1969.године.

Након 90 минута није било голова, а онда је домаћин погодио свих пет удараца са „беле тачке”, за разлику од Немање Радоњића који је пребацио цео гол и постао трагичар Црвене звезде. (Танјуг)

И Паризан, Младост и Чукарички у полуфиналу

Нови Сад, Крушевац - Фудбалери Младости из Лучана и Чукарички придружили су се Партизану и Мачви из Шапца у полуфиналу Купа Србије. Лучанци су изненадили Војводину у Новом Саду победом са 1:0. Гол је постигао Милош Трифуновић у 89. минуту.

Чукарички је лакше него што се очекивало елиминисао Напредак у Крушевцу са 2:0, головима Марка Доцића у 32. и Петра Бојића у 46. минуту. Раније данас Партизан је савладао Јавор у Ивањици 2:0. (Танјуг)