Последња измена 07:47

Звезда победила Мачву

недеља, 18.03.2018. у 19:15
Фото Н. Неговановић

Фудбалери Црвене звезде победили су данас Мачву у Шапцу са 2:0, у утакмици 28. кола Супер лиге Србије, и вратили се на 12 бодова предности над Партизаном.

Звезда је повела у 65. минуту голом Луке Аџића, а победу је обезбедио Ел Фарду Бен у 75. минуту.

Црвено-бели су се тако „осветили” Мачви за пораз у четвртфиналу Купа, прошле среде, када је екипа из Шапца победила после пенала са 5:4.

Звезда је имала иницијативу у првом полувремену, покушавали су Ненад Милијаш и Ненад Крстичић, али нису успели да погоде мрежу голмана домаћих.

Најбоља шанса у првом делу виђена је у надокнади, када је Мачва после контранапада могла да поведе. Ненад Гаврић је прошао по левој страни, обишао је истрчалог голмана Звезде Милан Борјана и шутирао из мртвог угла, а лопту је пред голом избацио Дамјан Ле Талек.

Играчи су били нервозни у првом делу, било је много прекршаја и шест жутих картона фудбалерима Мачве.

Такође, много прекида било је и у другом полувремену, што због кошкања играча, што због бакљаде навијача београдског тима. Звезда је притискала и покушавала да направи добру шансу, а повела је у 65. минуту голом Аџића из слободног ударца са око 18 метара.

Црвено-бели су 23. победу у првенству обезбедили у 75. минуту голом Бена, на додавање Александра Пешића. После тога фудбалери Мачве су се „отворили”, било је полушанси са обе стране, али се резултат није променио.

Звезда је прва на табели са 73 бода, 12 више од другопласираног Партизана, док је Мачва 13. на табели са 28 бодова.

У осталим утакмицама Спартак је у Суботици победио Рад са 2:0, а Напредак и Младост су у Крушевцу одиграли нерешено 0:0. (Бета)