Права драма одиграла се у центру Београда – Миодраг Т. (63), бивши официр ЈНА, претио је испред Скупштине Србије да ће се разнети бомбом, али се после једночасовних преговора са полицијом предао.
Преговарач из МУП-а убедио га је да одустане од своје намере и све се завршило без трагичних последица. Миодраг Т. код себе није ни имао ватрено оружје или експлозивну направу, већ реплику пиштоља.
Како је „Политика” незванично сазнала он је овим чином хтео да скрене пажњу због судског процеса који води више од две деценије. Такође, незванично, Миодраг Т. је учествовао у борби на Кошарама.
Поводом информација да је реч о пензионисаном војном лицу, како су пренели неки медији, огласило се Министарство одбране, у чијем саопштењу се наводи да је Миодраг Т. 1992. године на лични захтев напустио војску.
„Мушкарац М. Т., који је испред Народне скупштине претио да ће извршити самоубиство, није припадник Министарства одбране и Војске Србије. Ради тачности информације напомињемо да је М. Т. завршио Војну академију Копнене војске у Југославији 1979. године. У активној служби ЈНА остао је до 1992. када је напустио службу на лични захтев”, наводи се у саопштењу Министарства одбране.
Миодраг Т. се око 13 сати довезао својим „реноом”, до улаза у Скупштину и рекао припадницима обезбеђења да има бомбу. Они су одмах обавестили полицију. Специјалне полицијске јединице претражиле су плато испред зграде трагајући за експлозивом и прегледали су све аутомобиле паркиране испред Скупштине.
Користили су и псе специјално обучене за откривање експлозива. На месту догађаја био је велики број полицајаца (око десетак екипа), ватрогасци, Хитна помоћ, припадници САЈ-а и Контрадиверзионих јединица, као и војна полиција.
У тренутку преговора грађанима није био дозвољен приступ испред Скупштине. Саобраћај је од 13 до 14 сати био заустављен у обе траке од Булевара краља Александра до Теразијског тунела. Полиција је у овом случају брзо реаговала, а Скупштина није била евакуисана током инцидента.
Подсетимо, 1. јула 2016. мајор Војске Србије Данило Младеновић полио се бензином испред зграде Министарства одбране у знак протеста, и претио да ће се запалити. Након шест сати драме, одустао је од самоубиства – на овај потез одлучио се јер после више покушаја није унапређен у виши чин.