Последња измена 23:38

Победа Звездиних фудбалера у Лучанима

недеља, 01.04.2018. у 19:35
Са утакмице Чукарички - Спартак (Фото Н. Неговановић)

Лучани - Фудбалери Црвене звезде победили су Младост у Лучанима са 5:2, у 29. колу Супер лиге. Звезда је наставила низ и сада је 18 утакмица без пораза. Коло пре краја регуларног дела првенства заузима прво место са 76 бодова, осам више од другопласираног Партизана.

Младост четири кола нема победу и 10. је на табели са 35 бодова, без шансе за пласман у плеј-оф. Црвена звезда је водила у Лучанима голом Славољуба Срнића у 18. минуту, а Младост је изједначила у 36. преко Предрага Павловића.

Нову предност Звезди су донели Срђан Бабић у 44. и Александар Пешић из пенала у 56. минуту, Павловић је у 73. смањио, а потом су Лука Илић у 82. и Пешић у 84. поставили коначан резултат.

Чукарички је у другој суперлигашкој утакмици остварио важну победу у борби за Европу, пошто је резултатом 4:1 био бољи од Спартака. Три поготка за Чукарички постигао је Марко Доцић, два из пенала у 13. и надокнади полувремена, као и 72. минуту, а стрелац је у 87. био и Асмир Кајевић. Гол за Спартак у 33. дао је Аранђел Стојковић.

Екипа са Бановог брда трећа на табели са 50 бодова, колико има и четвртопласирани Раднички, док се Спартак налази на петом месту са четири мање. (Бета)

Нови Пазар бољи од Синђелића

Нови Пазар - Фудбалери Новог Пазара победили су на домаћем терену екипу београдског Синђелића са 1:0, у последњој утакмици 19. кола Прве лиге Србије. Пред око 2.000 гледалаца на Градском стадиону, једини погодак постигао је Предраг Ђорђевић у 78. минуту.

„Моји играчи су показали фудбалску интелигенцију, прилагодивши се промени формације. У првом делу смо били пажљиви да им не би дозволили убитачне контре, а на одмору сам захтевао да наставимо у високом ритму. Публика је присуствовала доброј утакмици, а имамо и новог стрелца. Ипак, до опстанка нам треба још бодова”, рекао је тренер Пазара Стеван Мојсиловић.

Новопазарци имају 30 бодова и напредовали су до пете позиције на табели, а испред њих је четвртопласирани Синђелић са 33. „Оба тима су дала све од себе, пред пуним трибинама, у сјајном амбијенту. Било би боље за српски фудбал да је више оваквих мечева. Коштала нас је грешка задње линије у финишу, а тим као Пазар то не прашта. У дуелу с квалитетним ривалом, то доноси превагу. Друго немам шта да замерим мојим момцима”, казао је тренер Синђелића Славиша Божичић. (Бета)