четвртак, 22.11.2018. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 11:38
ПРВЕНСТВО АМЕРИЧКИХ ПРОФЕСИОНАЛНИХ КОШАРКАША

Јокић продужио наду

Денвер великим преокретом победио Милвоки уз 35 кошева нашег аса, порази Минесоте и Клиперса. – Богдановићевих 15 кошева Лејкерсима
Аутор: Горан Ковачевићпонедељак, 02.04.2018. у 19:36
Борба за сваку лопту против Милвокија: Никола Јокић (Фото Бета/АП)

Све три екипе српских кошаркаша које се боре за НБА плеј-оф синоћ су играле код куће, али је само Денвер уз 35 кошева Николе Јокића дошао до победе, у продужетку против Милвокија који је испустио 18 погодака предности актуелних седам и по минута пре краја регуларног тока. Према распореду, тимови наших играча ће једни другима одмагати у завршници трке: Минесота ће два пута играти са Денвером (једном у Колораду) који ће ићи и на мегдан Клиперсима у Лос Анђелесу.

После пораза од Индијане, без повређеног Милоша Теодосића и Бобана Марјановића који није добио шансу, Клиперси су са скором 41-36 на десетом месту Запада, испод Денвера (42-35). Минесота, у чијим редовима је Немања Бјелица уписао седам кошева (2-7) за 26 минута, била је слаба за Јуту, па је седма са билансом 44-34 (осми Њу Орлеанс 43-34). Од четвртог до шестог места редослед је: Сан Антонио 45-32, Оклахома 45-33, Јута 44-33.

У Денверу, после прве четвртине било је 12 поена вишка за Милвоки, у финишу друге исто толико вођство имали су домаћи, а на завршетку трећег квартала „плус 13” гости. Било је потом и 102:84 за Баксе које је скупо коштала техничка грешка Јаниса Адетокунба којом је завршио меч на 3:43 до краја четвртог периода при резултату 107:97. У последњем минуту регуларног тока Нагетси су направили серију од 8:0, у којој је Јокић убацио два, а Мари шест поена, укључујући три слободна бацања 2,8 секунди пре истека 48. минута.

Српски центар је имао своје треће најефикасније вече у сезони, с тим што 36 поена против Кливленда прошлог месеца није било довољно за победу, док је 41 кош у новембру убацио нејаком Бруклину. За 44 минута, из поља је шутирао 14-24, од чега 2-5 за „тројку”, забележивши и 13 скокова, пет асистенција и три блокаде, а четири грешке. Мари је постигао 27, а Милсап 26 кошева.

Сакраменто је победио Лејкерсе у Лос Анђелесу уз 15 кошева Богдана Богдановића („тројке” 2-2, „двојке” 4-5), четири скока, две освојене лопте и једну асистенцију за 31 минут. Јутрос није било утакмица због финала колеџ првенства, док се ноћас поред осталих састају Денвер – Индијана и Клиперси – Сан Антонио.

Резултати: Денвер – Милвоки 128:125, Клиперси – Индијана 104:111, Минесота – Јута 97:121, Лејкерси – Сакраменто 83:84, Шарлот – Филаделфија 102:119, Чикаго – Вашингтон 113:94, Сан Антонио – Хјустон 100:83,  Атланта – Орландо 94:88, Бруклин – Детроит 96:108, Кливленд – Далас 98:87, Њу Орлеанс – Оклахома 104:109, Голден Стејт – Феникс 117:107, Портланд – Мемфис 113:98.