среда, 14.11.2018. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 08:24

Звезда покорила и Чаир

У Нишу пред 9.000 гледалаца Раднички – Црвена звезда 1:3 (1:1). – Гол за домаће постигао Павков, а за госте Крстичић, Бен и Пешић
Аутор: Тома Тодоровићнедеља, 22.04.2018. у 20:22
Пешић и Бен матирали су голмана Радничког (Фото И. Милутиновић)

Ниш – У дербију другог кола плеј-офа Црвена звезда је на нишком Чаиру освојила нова три бода и на две победе је од освајање титуле шампиона. У лепом амбијенту, пред око 9.000 гледалаца, од самог почетка фудбалери Звезде кренули су у нападе и у 7. минуту дошли у експресно вођство. Корнер са десне стране извео је Бен, на „петерцу“ испред гола домаћих нико из одбране Радничког није се ни померио, па је усамљени Крстичић само подметнуо ногу и послао лопту иза леђа Младена Живковића: 1:0 за Звезду.

Први прави напад Раднички је, пошто се мало ослободио притиска гостију, извео у 19. минуту – Аксентијевић је после продора центрирао са десне стране, а испред Павкова, који се одлично изборио за позицију и шут ка голу Звезде, за делић секунде био је бржи голман Милан Борјан који је врховима прстију склонио лопту са ноге нишког центарфора и избацио је у корнер. Покушали су домаћи и у 31. минуту, после корнера са леве стране који је извео Субић, али је ударац Симуновића главом прошао поред гола Звезде, а одмах потом и у 35. када је Павков на убачену лопту са десне стране био виши у скоку од Ла Телека и Бабића, али и главом шутирао право у Борјана.

Исплатило се домаћима што су били упорни пред сам крај првог полувремена. Бабић је центрирао са леве стране, Павков је био сам на „другој“ стативи и неометен и без већег напора је затресао мрежу гостију – 43. минут,  1:1.

У 56 минуту пенал за „црвено-беле“. У гужви пред голом домаћих лопта је дошла до Пешића, неко из одбране Радничког га је гурнуо с леђа и срушио, а Мајо Вујовић је показао на белу тачку. Успешно је Пешић извео најстрожу казну и на семафору је било 2:1 за Звезду – 56. минут.

Само четири минута касније опасни Бен прима лопту сам у казненом простору Радничког у тренуцима када је одбрана домаћих била потпуно одсутна и „ко зна где“, и Звездином фудбалеру није било ни мало тешко да са десетак метара оштрим шутем савлада иначе веома доброг Живковића – 3:1.

Домаћи фудбалери су покушавали да се ослободе јаког притиска гостију, али нису у томе успевали. Покушао је тренер домаћих Драган Антић да убацивањем свежих и одморних Славише Стојановића и Александра Станисављевића нешто промени у игри Радничког, али ни од тога није било велике вајде

Стадион на Чаиру. Гледалаца: око 9.000. Стрелци: Крстичић у 7., Пешић (из једанаестерца) у 56. и Бен у 60.минуту за Црвену звезду, а Павков у 43.минуту за Раднички. Судија:Мајо Вујовић (Нови Сад) 7.. Жутих картона током игре није било.

РАДНИЧКИ: Живковић 7,5, Аксентијевић 7, Симуновић 6,5, Миладиновић 6,5, Субић 7, Петровић 6 (од 72.Станисављевић-), Бабић 6, Мићић 6, Саша Стојановић 6 (од 87.Предраг Станковић-), Мркић 6 (од 65. Славиша Стојановић 6), Павков 6,5.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 7, Ла Талек 6,5, Стојковић 7, Крстичић 7,5, Родић 7, Јовичић 7,5, Бабић 6,5, Бен 7,5, (од 86.Савић-), Аџић 6,5 (од 81.Милијаш-), Илић 7 (од 67. Милић 6,5), Пешић 6,5.

Играч утакмице: Мухамед Бен (Црвена звезда) 7,5.