понедељак, 24.09.2018. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 16:41

На корак од шампионске титуле

Погоцима Бена, Радоњића и Аџића „црвено-бели“ савладали Чукарички са 3:0 (0:0) у 33. колу Суперлиге
Аутор: К. Ивановићсреда, 25.04.2018. у 20:44
(Фото Танјуг/ФК ЦЗ)

Фудбалери Црвене звезде налазе се на корак од шампионске титуле, од које их дели још једна победа, мада би пехар могли да освоје и вечерас уколико Раднички тријумфује против Партизана. „Црвено-бели“ су савладали Чукарички са 3:0 (0:0) у 33. колу Суперлиге, а до шесте победе у низу дошли су погоцима Ел Фарду Бена, Немање Радоњића и Луке Аџића.

Тренер „црвено-белих“ Владан Милојевић, који је пре неколико година освојио национални куп са Чукаричким што је био највећи успех у историји клуба, извео је готово најјачи састав. Уместо Вујадина Савића, који већ неко време паузира због повреде, заиграо је Срђан Бабић, док је уместо суспендованог Мичела Доналда шансу добио Урош Рачић. Са друге стране Ненад Лалатовић, некадашњи играч и тренер Звезде, од почетка је дао шансу Милојевићевом сину Немањи који је у последње време имао мању минутажу јер није продужио уговор са екипом са Бановог брда, а у стартној постави није било Огњена Мудринског. Лалатовићу су на овом сусрету друштво правила и двојица синова који су у „црвено-белим“ дресовима навијали за – екипу из Љутице Богдана.

Какво су прво полувреме одиграли Звезде и Чукарички најбоље показује податак да ниједна екипа током првих 45 минута није упутила ударац у оквир гола противника. У првом делу „црвено-бели“ су имали 69 одсто времена лопту у свом поседу, укупно су шутнули три пута, али нису озбиљније угрозили противничког голмана Белића.

Стојковић је покушао у десетом минуту када је, након додавања Бена, са ивице шеснаестерца шутирао поред гола. Домаћи играчи су најбољу прилику пропустили у следећем нападу када је Рачић, са десне стране, послао лопту ка Пешићу, али најбољи стрелац домаћег шампионата није успео добро да је „захвати“ и запрети ривалу.

Милојевић је на почетку другог дела покушао унапреди игру своје екипе у офанзиви увођењем Аџића уместо Срнића. После три минута игре у наставку Звезда је коначно упутила ударац у оквир гола противника, када је Бен шутирао из слободног ударца са 20-ак метара, међутим Белић је без проблема зауставио његов шут. То је био наговештај боље и динамичније игре домаће екипе у односу на прво полувреме. Бен је у 55. минуту центрирао са леве стране, Крстичић се „убацио“ из другог плана и главом са око шест метара шутирао поред стативе.

Увођење Аџића у игру показало се као пун погодак у 61. минуту када је млади фудбалер прошао поред двојице противничких играча и проиграо Бена који је, искоса са десне стране, погодио супротан угао Белићевог гола за 1:0.

Чукарички је последњих двадесетак минута играо са играчем мање пошто је Ђурић, због два оштра старта у кратком временском периоду, добио два жута картона па је раније завршио утакмицу.

То је дало више простора Звездиним офанзивним фудбалерима који су у 77. минуту удвостручили предност. Након дуплог паса Родића и Пешића лопта је дошла до Радоњића који је дриблинзима „бацио“ два противничка ривала на траву и са шест, седам метара савладао Белића.

Коначан резултат поставио је Лука Аџић, након чијег уласка на почетку другог полувремена је Звезда заиграла доста боље, прелепим поготком из слободног ударца са 20-ак метара.

Стадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: 7.161. Судија: Ненад Ђокић (Ужице). Стрелци: 1:0 Бен (61), 2:0 Радоњић (77), 3:0 Аџић (84). Жути картони: Родић (Црвена звезда), Ђурић (Чукарички). Црвени картони: Родић (Црвена звезда), Ђурић (Чукарички).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 7, Стојковић 7, Ле Талек 7, Бабић 7 (од 65. Фримпонг -), Родић 7, Рачић 7, Крстичић 7,5, Бен 7,5 (од 79. Милијаш -), Срнић 7 (од 46. Аџић 8), Радоњић 7,5, Пешић 7. Тренер: Милојевић.

ЧУКАРИЧКИ: Белић 5,5, Стевановић 5,5, Ђурић 5,5, Пушкарић 5,5, Богосавац 6, Дринчић 6, Копитовић 6, Милојевић 6 (од 67. Белаковић 6), Кајевић 6 (од 83. Видосављевић -), Овусу 6, Бојић 6 (од 83. Тедић -). Тренер: Лалатовић.