уторак, 25.09.2018. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 08:33

Мићић први Србин с медаљом у рвању слободним стилом

У борби за треће место на Европском првенству у Каспијску наш репрезентативац савладао Метревелија (Шпанија) тушем минут пре краја борбе
субота, 05.05.2018. у 18:00
Историјски тренутак: Стеван Мићић, победник у мечу за треће место на Европском првенству у Каспијску (Фото РСС)

Стеван Мићић је у борби за треће место у категорији до 57 кг на Европском првенству у Каспијску техничким тушем (10:0) минут пре краја борбе савладао Метревелија (Шпанија). Тако је 22-годишњи студент универзитета у Мичигену постао први Србин који је освојио медаљу у рвању слободним стилом.

– Испунила моја велика жеља, а и моје породице, да се такмичим за своју Србију. Био сам трећи на Светском јуниорском првенству 2015. у Бразилу и желео сам да рвем под заставом Србије. Хвала Рвачком савезу Србије што ме је прихватио отвореног срца и што ми је омогућио да освојим медаљу коју ћу памтити до краја живота, – пренео је сајт РСС прву Мићићеву изјаву после историјског подвига. – Ово је тек почетак, могу да стигне до одличја и на већим такмичењима, а мој главни циљ је да се попнем на победничко постоље на Олимпијским играма у Токију и да певам химну „Боже правде”

Последњег дана такмичења у Русији прилику да освоји медаљу имаће и Заур Ефендијев у категорији до 74 кг. Пре Мићића на Европском првенству у Каспијску сребрне медаље у грчко-римском стилу освојили су Виктор Немеш (77 кг) и Михаил Каџаја (97 кг).

Брнабић честитала Мићићу освајање бронзе у Каспијску

Председница Владе Србије, Ана Брнабић, честитала је српском репрезентативцу Стевану Мићићу на освојеној бронзаној медаљи у рвању слободним стилом на Европском првенству у Каспијску.

„Упућујем Вам најискреније честитке на освојеном бронзаном одличју на Европском првенству у Русији. Ваш успех је још већи имајући у виду да је ово прва медаља у историји за Србију у овој дисциплини.

Показали да је сваки циљ достижан и да су упорност, труд и рад сигуран пут до успеха.

Честитам и стручном тиму, као и Рвачком савезу Србије на још једном успеху на овом такмичењу и желим Вам још много медаља у будућности „, наводи се у честитки премијерке Брнабић, саопштила је владина канцеларија за сарадњу са медијима.

Удовичић честитао Мићићу на освојеној бронзи

Министар омладине и спорта Вања Удовичић честитао је данас Стевану Мићићу који је освојио бронзану медаљу на Европском првенству за сениоре у рвању у Каспијску у Русији, у категорији до 57 кг.

„Прву медаљу у историји за Србију у слободном стилу у рвању освојио је наш Стеван Мићић! Ова европска бронза је, сигуран сам, само почетак великих спортских резултата на међународној сцени за одличног Стевана који има само 22 година и већ је на европском постољу! Честитам Стевану, његовом стручном штабу и Рвачком савезу Србије на овом успеху! Свака част! “, наводи се у честитки, саопштило је Министарство. (Танјуг)