четвртак, 15.11.2018. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 21:16

Звездин преокрет

Шампион савладао Војводину у Новом Саду са 2:1 (1:1), головима Радоњића и Милића
Аутор: К. И.недеља, 13.05.2018. у 19:14
(Фото Танјуг)

У утакмици која није имала резултатски значај ни за једну екипу, пошто је Црвена звезда већ обезбедила шампионску титулу, а Војводина није имала ни теоретске шансе да избори позицију која води у Европу, тријумфовали су београдски „црвено-бели“ који су до победе дошли после преокрета – 1:2 (1:1)

Новосађани су повели у 23. минуту након сјајног гола Лазара Арсића. Јованчић је петом проиграо саиграча који је са ивице шеснаестерца погодио горњи угао Борјановог гола. Ипак, нови шампион је успео да изједначи до одласка на одмор из прве праве прилике. Гобељић је центрирао са десне стране до Радоњића који је смирио лопту, преварио Лазаревића, а затим левом ногом са седам-осам метара савладао Роцкова.

Звезда је у наставку успела да преокрене резултат за девету победу у низу. Гобељић, који је асистирао и код првог поготка, по земљи је послао лопту у петерац до Милића, који је само неколико минута раније ушао у игру, а везиста је из прве погодио мрежу Роцкова.

– Одиграли смо добру утакмицу иако није имала такмичарски значај. Обе екипе су желеле победу и мислим да тако и треба да буде. Показали смо доста добрих ствари, али тешко време је спутавало фудбалере оба тима. Рекао сам да ћу на овом мечу пружити прилику и играчима који су заслужили да играју, али су имали мању минутажу. Заслужено смо славили, Војводина је нова екипа која има доброг тренера и очекујем да ће бити јачи следеће сезоне – рекао је тренер Звезде Милојевић.

Стадион: „Карађорђе“. Гледалаца: 6.000. Судија: Новица Анђеловски (Качарево). Стрелци: 1:0 Арсић (23), 1:1 Радоњић (38), 1:2 Милић (73).

ВОЈВОДИНА: Роцков, Лазаревић, Веселиновић, Саничанин, Антић, Путинчанин (од 74. Гајић), Аврамовски (од 63. Нешковић), Јованчић, Арсић (од 82. Зличић), Месаровић, Езе. Тренер: Веселиновић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Ле Талек, Фримпонг, Родић (од 51. Хајдин), Рачић, Крстичић, Илић (од 61. Срнић), Бен, Радоњић, Јовељић (од 71. Милић). Тренер: Милојевић.