среда, 12.12.2018. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 23:28
СП У РУСИЈИ 2018.

Енглеска у финишу до победе

Двоструки стрелац Хари Кејн донео три бода против Туниса у судијској надокнади – 2:1 (1:1)
Аутор: Горан Ковачевићпонедељак, 18.06.2018. у 22:02
(Фото Бета/АП)

Против Туниса у Волгограду, Енглеској је први пут на светским фудбалским првенствима победу донео гол у судијској надокнади на крају регуларног тока меча (90+1). Постигао га је двоструки стрелац Хари Кејн – 2:1 (1:1).

Шести погодак након 88. минута од почетка Мундијала (четврти после 90, укупно 32) догодио се приликом корнера здесна када је лопта главом „спуштена” Кејну. Усамљен код „друге стативе”, капитен ју је главом спровео у ближи угао.

У 11. минуту, Енглеска је корнер извела слева, главом је шутирао Стонс, а лопту коју је одбио голман Туниса Хасен (после тога замењен због повреде) Кејн је сачекао у петерцу и ногом послао у мрежу.

„У првом полувремену смо могли да дамо још два,три гола, али на Светском купу је теже сломити противника јер се ту нико не предаје. Увек уочи утакмице прижељкујем да имам вече, али је изузетно дати гол одлуке на Мундијалу у финишу”, изјавио је Кејн.

Енглезима је меч отежао Вокер непотребним ударањем противника у шеснаестерцу, омогућивши Сасију да у 35. минуту из пенала изједначи на 1:1. Острвљани су упутили седам удараца у оквир гола, а ривал један.

„Не памтим да смо имали више великих шанси него у првом делу овог меча. У наставку смо доминирали тереном и био сам задовољан нашим издањем и на 1:1. А, важно је што је Кејн спознао како је бити лидер у победи на Мундијалу”, казао је селектор победника Герет Саутгејт.

„Волгоград арена”. Гледалаца: 41.064. Судија: Вилмар Ролдан (Колумбија). Стрелци: 1:0 Кејн 11, 1:1 Саси 35 (пенал), 2:1 Кејн 90+1. Жути картон: Вокер (Енглеска).

Енглеска: Пикфорд, Вокер, Стонс, Мегвајер, Хендерсон, Трипије, Лингард (од 90+3 Дајер), Деле Али (од 80. Лофтус-Чик), Јанг, Стерлинг (од 68. Рашфорд), Кејн.

Тунис: Хасен (од 15. Бен Мустафа), Брон, С. Бен Јусеф, Мериа, Малул, Шкири, Ф. Бен Јусеф, Саси, Бадри, Слити (од 73. Бен Амор), Хазри (од 85. Калифа).