среда, 18.07.2018. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 21:53
СП У РУСИЈИ 2018.

Шпанија победила „случајним” голом

„Црвена фурија” савладала Иран захваљујући лопти која се од Косте одбила у мрежу – 1:0 (0:0)
Аутор: Горан Ковачевићсреда, 20.06.2018. у 22:10
(Фото Бета/АП)

На светским фудбалским првенствима се три пута десило да три утакмице у једном дану буду завршене резултатом 1:0 – 25. јуна 1982. године, 23. јуна 2010. и – данас. Као да је то морало бити: Шпанија је савладала Иран тако што се лопта од Костине ноге одбила у гол, а убрзо потом је поништен погодак за изједначење када су га Иранци увелико славили...

Статистика Дијега Косте на овом Мундијалу је три ударца у оквир и три поготка, пошто је био на правом месту, на 12 метара од гола противника, када је у 54. минуту Пуралигањи покушао да испуца лопту. „Црвена фурија” је тим поготком награђена за игру на победу (посед лопте 68 %), а имала је среће и у 62. минуту пошто је Иран гол дао из офсајда (на „консултовање” видео технологије потрошено минут и 47 секунди).

„Имамо још три бода. Било је проблема у оба полувремена, јер Иран тешко прима голове. Знамо да морамо да напредујемо у игри, а надам се да ћемо то чинити док побеђујемо”, рекао је Фернандо Јеро, селектор Шпаније која је уписала своју 400. победу у званичним утакмицама.

Без пораза је на последња 22 сусрета (добила 15) укључујући и пријатељске, што је најдужи актуелан низ међу националним тимовима. На табели Б групе је тренутно испред Португалије због фер-плеј рејтинга, пошто је добила само један жути картон, а комшијска селекција два.

„Казањ арена”. Гледалаца: 42.873. Судија: Андрес Куња (Уругвај). Стрелац: Коста 54. Жути картони: Амири, Ебрахими (Иран).

Иран: Беиранванд,  Резејан, Пуралигањи, Хосеини, Хаџи Сафи (од 69. Мохамади), Езатолахи, Тареми, Ебрахими, Амири (од 86. Годос), Ансарифард (од 74. Јаханбакш), Азмун.

Шпанија: Де Хеа, Карвахал, Пике, Рамос, Алба, Бускетс, Васкез (од 80. Асенсио), Силва, Инијеста (од 71. Коке), Иско, Коста (од 89. Родриго).