Шоу Ахмеда Мусе

Нигерија победила Исланд са 2:0 (0:0)
Аутор: Горан Ковачевићпетак, 22.06.2018. у 19:24
(Фото Бета-АП)

Група Д има драму пред последње коло, а Мундијал нову звезду у 25-годишњем Ахмеду Муси који је са два атрактивна поготка у Волгограду донео победу Нигерији против Исланда – 2:0 (0:0).

Афричку селекцију, која у првом полувремену није имала ниједан шут у оквир гола, тек чека судар са Аргентином, али     може да се узда у фудбалера Лестера, који је сезону завршио на позајмици у руском ЦСКА. У 49. минуту, лопту коју је добио здесна Муса је уштоповао и снажно послао у мрежу за 1:0. У 74. је затресао пречку, а минут касније после продора по левој страни је издржао дуел са чуварем, заобишао голмана и погледао где стоје двојица преосталих Исланђана испред гол-линије, па повисио на 2:0.

На основу видео-снимка, у 83. минуту је исправно досуђен пенал за Исланд, али је Гилфи Сигурдсон лопту пласирао изнад пречке. Однос шутева у оквир гола на крају је био 4:3 за Нигерију.

Расплет у групи је утолико теже предвидети јер се очекује да Хрватска против Исланда одмара неке носиоце игре. Аргентина ће ићи даље ако победи Нигерију, а Исланд одигра нерешено или изгуби. Уколико Исланђани славе, Меси и другови морају да потуку Нигеријце тако да имају бољу гол-разлику од Исланда.

„Волгоград арена”. Гледалаца: 40.000. Судија: Мет Конгер (Нови Зеланд). Стрелац: Муса 49. и 75. Жути картон: Идову (Нигерија).

Нигерија: Узохо, Балогун, Еконг, Омеруо, Мозес, Ндиди, Оби Микел, Етебо (од 90+1 Ивоби), Идову (од 46. Ебуехи), Муса, Ихеаначо (од 85. Игало).

Исланд: Халдорсон, Севарсон, Арнасон, Р. Сигурдсон (од 65. Ингасон), Магнусон, Гисласон, Гунарсон (од 87. Скуласон), Г. Сигурдсон, Бјарнасон, Бодварсон (од 71. Б. Сигурдсон), Финбогасон.