СП У РУСИЈИ 2018.

Фудбалери Србије изгубили од Швајцарске на Светском првенству

петак, 22.06.2018. у 22:02
(Фото Бета/АП)

Фудбалска репрезентација Србије изгубила је у Калињинграду од Швајцарске са 1:2, у утакмици другог кола Групе Е на Светском првенству.

Србија је повела у петом минуту голом Александра Митровића, а изједначио је Гранит Џака у 52. минуту. Победоносни гол постигао је Џердан Шаћири у 90. минуту.

Србија сада на трећем месту на табели има три бода у Групи Е, један мање од Бразила и Швајцарске. Последња је Костарика без бодова, која је изгубила шансе за пролаз даље.

У последњем трећем колу, у среду, Србија ће играти против Бразила, а Швајцарска против Костарике.

У односу на прву утакмицу на турниру против Костарике (1:0), селектор Србије Младен Крстајић направио је једну измену, уместо Адема Љаљића у стартној постави био је Филип Костић. Са друге стране, селектор Швајцарске Владимир Петковић није мењао састав у односу на утакмицу са Бразилом (1:1).

Прву шансу на утакмици имала је Србија у четвртом минуту. Миливојевић је центрирао, Митровић је лопту захватио главом, али је добро одбранио голман Јан Зомер и избацио лопту у корнер.

Србија је повела у петом минуту. Матић и Тадић су комбиновали, а Тадић је центрирао са десне стране пред гол, где је Митровић лопту захватио главом и послао је у мрежу. ;

Пет минута касније добру шансу пропустила је Швајцарска, када је Блерим Џемаили шутирао поред гола, после додавања Рикарда Родригеса, који је успео да узме лопту Браниславу Ивановићу.

Српски фудбалери су после тога нападали, комбиновали су Филип Костић и Митровић, затим је из слободног ударца покушао и Сергеј Милинковић-Савић. Митровић је у 19. минуту покушао „маказицама”, али је био непрецизан.

После тога Швајцарска се ослободила притиска, а у 30. минуту могла је да изједначи, када се истакао српски голман Владимир Стојковић. Цубер се добро убацио и додао лопту до Џемаилија који се нашао испред Стојковића, који је добро одбранио и избацио лопту у корнер. ;

Швајцарска је имала иницијативу, екипу је предводио Шаћири који је успевао да побегне српским играчима, али није било правих шанси за гол. Србија је запретила у 37. минуту после шута Тадића, док је добра шанса пропуштена у 44. минуту. Тадић је са десне стране извео корнер, лопту је пред голом покушао да захвати главом Тошић, али није успео, а није се добро снашао ни Матић па је пропала добра прилика.

У последњем нападу у првом делу игре Тадић је са ивице шеснаестерца шутирао преко гола.

Швајцарска је притиснула Србију на почетку другог полувремена, али је прву шансу имала Србија, када је Митровић после корнера главом шутирао преко гола. Минут касније, у 52. минуту Швајцарска је изједначила.

После контранапада шутнуо је Џердан Шаћири, лопту је одбио Коларов, али само до Џаке који је са 20-ак метара шутирао из прве и затресао мрежу. Он је прославио гол тако што је рукама показао орла, симбол албанске заставе.

У 58. минуту Швајцарска је могла да поведе, када је Шаћири, након што се добро ослободио чувара, погодио пречку.

Србија је имала шансу у 68. минуту када је Коларов центрирао са леве стране, али је лопта прошла кроз петерац, Митровић није могао да је стигне на другој стативи.

Швајцарска је брзим контранападима предвођена Шаћиријем покушавала да угрози гол Србије, а озбиљну прилику имала је у 74. минуту после шута Марија Гаврановића, када је досуђен офсајд. Србија је затим преко Адема Љаљића, који је заменио Костића, имала шансу, али је његов шут изблокиран.

Швајцарска је играла организованије, имала је шансе преко Брила Ембола, Стивена Цубера и Гаврановића, али је Стојковић остао несавладан.

У 90. минуту Шаћири је постигао победоносни погодак, након што је претрчао половину терена и послао лопту иза Стојковића. Србија до краја није успела да направи шансу, па ће у последњем колу против Бразила тражити шансу за пролаз даље.

Србија: Стојковић, Тошић, Миливојевић (Радоњић 81'), Ивановић, Митровић, Тадић, Коларов, Миленковић, Костић (Љајић 64'), Милинковић-Савић, Матић.

Швајцарска: Зомер, Лихтштајнер, Аканџи, Сеферовић (Гаврановић 46'), Џака, Бехрами, Родригуез, Цубер (Дрмић 94'), Џемаили (Емболо 73'), Шер, Шаћири. (Бета)