Последња измена 22:17

Крос у 95. минуту за тријумф Немачке над Шведском

субота, 23.06.2018. у 22:33
Фото АП

СОЧИ - Немачка фудбалска репрезентација голом Тонија Кроса у 95. минуту после преокрета савладала је Шведску 2:1 (0:1) у Сочију у 2. колу Ф групе Светског првенства у Русији.

Немци су били у тешкој ситуацији, имали су играча мање од 82. минута због искључења Џерома Боатенга у тренутку када је Швеђанима реми био велики, али је светски шампион у свом стилу - мајсторијом Кроса после прекида стигао до првих бодова на турниру.

Претходно је Шведска водила поготком Оле Тоивонена у 32, да би Марко Ројс изједначио на старту другог дела игре.

Мексико је први у групи са шест бодова, Шведска и Немачка имају по три, а Јужна Кореја је без бодова.

У среду се састају Немачка - Кореја и Шведска - Мексико. (Танјуг)

Коментари6
919a4

Trifun
Neke reprezentacije se ocigledno favorizuju od strane FIFA mafije:Nemcima su dati produzeci dok ne postignu pobedonosni gol.Nesto slicno desilo se i Brazilu u utakmici sa Kostarikom.Nama su dali nemackog sudiju koji je ocito instruiran da Svajcarska treba da pobedi.Dobro je nas selektor Krstajic uporedio FIFU sa Haskim tribunalu.Na kraju ce Srbiju i njenog selektora,igrace i navijace da osude za sva desavanja na i oko utakmice sa Svajcarskom..Ogromne pare i ogromni interesi su pokvarili fudbal,najpopularniju igu na planeti..
vladimir kos
andjela@ Svi izneseni podatci su netacni. Na takmici Brazil Jugoslavija 1974 u Njemackoj glavni sudija bio je Rudi Scheuer iz Svajcarske, a pomocne sudije su biliVital Loraux ( Belgija ) i Luis Pestrano ( Argentina ). Mozete li mi reci ko je pucao penal za Brazil i kad (?). Njemacka je vise nego zasluzeno pobjedila izvanrednu Holandiju sa Krojfom, Hushofom, Krolom i Repom. Nista na finalnoj utakmici nije sporno. Nisu Njemci na par sedmica bili 4 puta prvaci svijeta, a osteceni su i Londonu 1966. Samo kvalitet i pobjednicki mentalitet donosi te rezultate a ne trazenje krivca na drugoj strani. Stanislav Karasi je taj koji je napravio idiotski penal protiv Poljske, udario je igraca na nasoj polovini dok je lopta bila pred poljskim golom i mi smo bili eliminisani.
Ненад Рајковић
Da li je gospodja Andjela gledala utakmicu..prekršaj se desio u isticanju 95 minuta..dalje neću..inače, najveći apsurd SP je kada sudija iz Etiopije ili Koreje sudi neki teži susret..mislim sa kojim iskustvom? Dalje, ne znam, morao bih da proverim, da li smo mogli da pitamo kako može Nemac da sudi Švajcarskoj?
Andjela
dali su pogodak kada? u 5.30 minutu "zaustavnog vremena".... bezobrazluk.....najobičnija nameštalja... Ps. E sad pošto igramo sa Brazilom jedan sličan raritet (nameštaljke velikih). Na svetskom prvenstvu 1974 igrali meč otvaranja grupe 2: Brazil-YU a ko je sudio meč? Bralilski sudija (profesionalac)...naravno sudio penal za Brazil....ni to im nije pomoglo nisu iskoristili taj penal ostalo: 0:0. Brazil u borbi za 3 mesto izgubio od Poljske. Nemačka u finalu pobedila (nezasluženo) Holandiju!
Miloš Petrović
Svako ima pravo na svoju sopstvenu paranoju....
Препоручујем 3
Mirko Jovic
Andjela, Svedska je imala igraca vise od 80. minuta. Valjda su oni trebali da su u prednosti a Nemacka da je hendikepirana ako utakmica duze potraje? Koji to time moze da bude tako inferioran igrajuci sa igracem vise 16 minuta i da primi gol? Da je Nemacka primila jos jedan gol, bila bi eliminisana iz daljeg takmicenja. Nereseno je jos uvek davalo nadu. Prema tome, sve je bilo u skladu sa pravilima, a Nemci, a razliku od nas, igraju do poslednjeg sudijskog zvizduka i nikada ne odustaju. A nasi se vuku po terenu i dozvole zemljaku iz Gnjilana da ih izblamira u poslednjem minutu. E to je razlika izmedju nas i Nemaca, nema tu nikakve teorije zavere, postovana Andjela. Pozdrav!