Трећа победа Хрватске

Исланд поклекао после гола Перишића у 90. минуту – 2:1 (0:0)
Аутор: Горан Ковачевићсреда, 27.06.2018. у 11:33
(Фото Бета/АП)

Фудбалери Исланда су у завршници сусрета са Хрватском били на гол од осмине финала Светског првенства, али уместо да га дају, вадили су лопту из своје мреже. У 90. минуту Иван Перишић је, шутем с позиције полулево од голмана, победнику Д групе обезбедио максималан учинак – 2:1 (0:0).

Из састава који је заиграо против Аргентине, Хрвати су имали само двојицу међу стартерима, Перишића и Модрића, па ипак повели. У 53. минуту Бадељ је мрежу погодио из близине, али ефектно. Два гола су постигли из два шута у оквир, но нису имали много тешкоћа.

Исланд је притисак извршио у финишу првог полувремена са три солидна покушаја и имао је „стопостотну” шансу у 73. минуту (Бјарнасон слободан на „другој” стативи), а мрежу је затресао из пенала који је у 76. досуђен оправдано, због Ловреновог играња руком. Сигуран извођач био је онај који је промашио једанаестерац против Нигерије, Гилфи Сигурдсон.

„Ростов арена”. Гледалаца: 43.472. Судија: Антонио Матеу (Шпанија). Стрелци: 1:0 Бадељ 53, 1:1 Г.Сигурдсон 76 (пенал), 2:1 Перишић 90. Жути картони: Једвај, Пјаца (Хрватска), Севарсон, Финбогасон, Халфредсон (Исланд).

Хрватска: Л.Калинић, Једвај, Ћорлука, Ћалета-Цар, Пиварић, Модрић (од 65. Брадарић), Бадељ, Ковачић (од 82. Ракитић), Пјаца (од 69. Ловрен), Перишић, Крамарић.

Исланд: Халдорсон, Севарсон, Ингасон, Р.Сигурдсон (од 71. Сигурдарсон), Магнусон, Халфредсон, Гунарсон, Ј.Гудмундсон, Г.Сигурдсон, Бјарнасон (од 90. Траустасон), Финбогасон (од 85. А.Гудмундсон).