уторак, 20.11.2018. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 18:15

Без голова и победника у Летонији

„Црвено-бели“ фудбалери стартовали ремијем против Спартакса у квалификацијама за Лигу шампиона (0:0)
Аутор: Катарина Ивановићсреда, 11.07.2018. у 22:46
(Фото Иван Милутиновић)

Рига – Ни Спартакс ни Црвена звезда нису успели да стекну предност у првом мечу првог кола квалификација за Лигу шампиона па ће учесник другог кола бити познат након реванша који ће бити одигран у уторак у Београду. „Црвено-бели“ су током читавог меча имали већи посед лопте и за нијансу боље прилике, али видело се да им је ово први меч у сезони пошто иницијативу нису успели да материјализују поготком – 0:0.

У односу на последњи меч прошле сезоне тренер „црвено-белих“ Владан Милојевић није могао да рачуна на три играча из стартне поставе, као ни на повређеног Славољуба Срнића који није ни допутовао у Ригу. Дамијена ле Талека и Мичела Доналда, којима је у међувремену истекао уговор, заменили су Срђан Бабић и Бранко Јовичић, док је шансу уместо Срнића добио Немања Милић. Са друге стране уместо Александра Пешића, најбољег стрелца српског шампиона који је отишао у Саудијску Арабију, заиграо је новајлија Никола Стојиљковић. Шансу од почетка су добили и Немања Радоњић и Милан Родић који су се екипи прикључили тек пре неколико дана јер били учесници Мундијала у Русији.

Шампион Летоније је могао у шестом минуту да угрози Борјанов гол, из слободног ударца са 17-18 метара, када је Дмитријев проиграо Косорића на другој стативи, али некадашњи играч Партизана није добро „захватио“ лопту. Звезда у првих двадесетак минута није упутила ниједан ударац ка голу противника, а велики хендикеп је представљало и то што је Милојевић већ у 17. минуту морао да изведе Стојиљковића из игре због повреде. Уласком Павкова српски представник је постао опаснији по гол противника, а најбољу шансу није искористио Радоњић у 26. минуту када је са 20-ак метара шутирао мало поред стативе.

Радоњић је пет минута касније прошао по левој страни и проиграо Бена који је, иако усамљен на шест, седам метара, шутирао високо преко гола.  Казна за тај промашај могла је да стигне већ у следећем нападу када је покушао Вишњаковс, а лопту са практично гол линије избацио Родић. Узвратио је Павков три минута пре краја који је шутирао из окрета, али је из непосредне близине шутирао поред гола.

„Црвено-бели“ су и у наставку имали више лопту у свом поседу, али им то није помогло да савладају Неругалса. Бен је у 52. минуту после соло продора шутирао са ивице казненог простора, али његов ударац су изблокирали противнички играчи. Мало је недостајало да Павков доведе свој тим у вођство у 69. минуту, након центаршута Бена са десне стране, али је лопту након његовог ударца главом из непосредне близине у корнер избацио голман Спартакса. Успешнији није био ни Бен пет минута касније када је прошао неколико противничких играча, шутирао у паду са ивице петерца, међутим лопта је отишла преко гола. Ни Родић није успео да доведе Звезду у вођство када је десетак минута пре краја шутирао са седам, осам метара по земљи, али је голман Неругалс сигурно интервенисао.

Са друге стране играчи Спартакса су у финишу сусрета кренули офанзивно ка голу противника желећи да реванш дочекају са предношћу. Ти напади су могли да им се исплате четири минута пре краја када је након кикса Бабића лопта дошла до Агиреа, који је изашао сам пред Борјана, али голман присебном реакцијом сачувао своју мрежу нетакнутом. Нова шанса за домаћина указала се у следећем нападу међутим Давидов је са 17 метара шутирао преко пречке.

Стадион: „Сконто“. Гледалаца: око 2.608. Судија: Микола Балакин (Украјина). Жути картони: Кобзар, Шламке (Спартакс), Бабић, Стојковић (Црвена звезда).

СПАРТАКС: Неругалс, Фреиманис, Косорић, Ошс, Шлампе, Малев, Хонорато, Дмитријев (од 77. Михадјукс), Вишњаковс, Сварупс (од 66. Агире), Кобзар (од 60. Давидов). Тренер: Александр Гришин.

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Савић, Бабић, Родић, Јовичић, Крстичић, Милић (од 46. Ебесилио), Бен, Радоњић (од 82. Јевтовић), Стојиљковић (од 18. Павков). Тренер: Владан Милојевић.