Последња измена 23:47

Сигурна и убедљива победа Радничког, Реми Спартака и Колрејна

четвртак, 12.07.2018. у 23:16
(Фото Бета)

НИШ Фудбалери Радничког из Ниша победили су вечерас на свом терену екипу Гзире са Малте са 4:0, у првој утакмици првог кола квалификација за Лигу Европе.

Голове за Раднички постигли су Радован Панков у 14, Нермин Хаскић у 53. и 85. минуту и Марко Мркић у 55. минуту.

Реванш утакмица на програму је за недељу дана.

Утакмица на стадиону Чаир, пред око 10.000 гледалаца, почела је у лаганом ритму, екипе су одмеравале снаге на средини терена, да би Раднички у 14. минуту после корнера с десне стране стигао до предности.

Александар Станисављевић извео је ударац из угла, а Панков је био највиши у шеснаестерцу ривала и главом проследио лопту у мрежу Гзире.

Малтешка екипа је потом преузела иницијативу, а чак је и у 24. минуту постигла гол, међутим, поништен је због офсајда.

До полувремена домаћин је имао пар покушаја из даљине, да би у другом делу меча у потпуности надиграо ривала.

Прво је у 52. минуту Хаскић после проигравња Петра Грбића с десне стране дуплирао предност, да би три минута касније Мркић повисио на 3:0 након нове асистенције Станисављевића.

Раднички је потом имао још пар шанси да дође до убедљивије победе на повратку у Европу после 35 година и дебију Ненада Лалатовића на клупи.

Најближи голу био је штопер Душан Мићић који је прво после сјајног ударца са око 25 метара погодио пречку, а петнаестак минута касније му је ударац главом на гол-линији зауставио голман Џастин Хабер.

Коначан резултат и тачку на убедљиву победу Радничког ставио је Хаскић голом у 85. минуту.

Тренер Лалатовић је последњих неколико минута утакмице пратио с трибина пошто га је судија искључио јер је поред терена пимпловао лопту. (Бета)

Реми Спартака и Колрејна

НОВИ САД Фудбалери суботичког Спартака и Колрејна из Северне Ирске одиграли су вечерас у Новом Саду нерешено 1:1, у првој утакмици првог кола квалификација за Лигу Европа.

Колрејн је на „Карађорђу” повео у 23. минуту голом Дарена Мекаулија, а изједначење и наду Спартаку донео је Миле Савковић у 96. минуту из пенала.

Реванш утакмица игра се за седам дана у Северној Ирској.

Победник овог двомеча у наредном колу квалификација играће против Спарте из Прага. (Бета)