Последња измена 18:32

Раднички завршио такмичење у Европи

четвртак, 02.08.2018. у 23:10
(Фотографије Бета)

Ниш - Фудбалски клуб Раднички завршио је континентално такмичење, елиминацијом од Макабија у другом колу квалификација за Лигу Европа. Раднички је после пораза са 2:0 у првој утакмици, у реваншу на свом стадиону играо 2:2 са израелским клубом.

Макаби је водио аутоголом Радована Панкова у 33. и поготком Елирана Атара у 38. минуту, а нерешен резултат клубу из Ниша донео је Александар Станисављевић у 44. и 58. У првих пола сата игре, пред око 10.000 навијача на Чаиру, обе екипе су могле до поготка, Раднички преко Хаскића и Грбића, док је велику шансу за Макаби пропустио Кјартансон.

Екипа Владимира Ивића је у 33. миниту стигла до предности аутоголом Панкова који је лоше интервенисао на неколико метара од свог гола и послао лопту иза леђа Живковића.

Само пет минута касније на семафору је писало 0:2, погодио је Атар и тако практично ставио тачку на овај двомеч.

Раднички се ипак није предавао, играо је за што бољи утисак у европским такмичењима после 35 година и то се исплатило у 44. минуту. Станисављевић је лепо шутирао и погодио са око 20 метата за 1:2.

Минут канисије Нишлије су могле и до изједначења али је ударац Хаскића са пар метара сјајно зауставио Рајковић. Раднички је у наставак утакмице ушао офанзивније и борбеније па је у 58. минуту стигао до изједначења. Ранђеловић је проиграо Станисављевића који је други пут на мечу савладао Рајковића.

Екипа Ненада Лалатовића је до краја меча покушавала да стигне макар до још једног гола и победом се опрости од Европе, није успела у томе, али је испраћена великим аплаузом нишке публике. (Бета)