Брзи мат шампиона

Вождовац – Црвена звезда 1:2 (0:2)
Аутор: С. Стојићсубота, 04.08.2018. у 21:09
(Фото Бета)

Првенцима Симића и Стојиљковића, Црвена звезда је у гостима Вождовцу још пре одласка на одмор потврдила да нема попуштања ни на домаћем фронту. Дуроњић се, истина, побринуо да друго полувреме припадне Змајевима, али без скретања шампиона са зацртаног пута - 1:2!

Вештачка подлога Змајевима по правилу даје осетну предност у почетној фази сваке битке на крову, али се она није приметила. Иако у комбинованом саставу, Црвеној звезди нису била потребна ни два минута да преко Симића затресе домаћу мрежу и умногоме дефинише остатак меча.

Бољи старт црвено-бели нису могли ни да пожеле. Први конкретан напад, Гобељићев оштрији центаршут здесна и слабија реакција у одбрани Змајева, Вељку Симићу били су и више него довољна позивница да одлучним, приземним ударцем из срца шеснаестерца донесе предност гостима.

У 25. минуту кикс у одбрани Вождовца био је небројано пута већи од оног на старту меча. Остојићев покушај да врати лопту голману Кнежевићу, Никола Стојиљковић прозрео је лако, обишао чувара и рутинским ударцем дуплирао залиху – 0:2.

Већ тада било јасно да ће Вождовац тешко да се извуче из машине, која је у финишу полувремена избацила још две комбинације. Серију кратких пасеова Срнића, Јованчића и Стојиљковића, баш као ни минут каснији, одлични Хајдинов центаршут, Симић није успео да претвори у великих 0:3 на одмору. Поклон за поклон, стигао је у 56. минуту на адресу Вождовца, када је Сумаила слабо изнео намеру да врати лопту голману Поповићу. Хитри Борко Дуроњић, био је на правом месту, концентрисан и смирен. Без проблема, дао је први гол Звезди у сезони и Змајевима вратио наду - 1:2.

Ни то није превише утицало на изабранике Владана Милојевића, који су наставили са офанзивом, али је зато било видно да су се домаћини подигли. У 65. минуту, после центаршута Луковића, Машовић је са друге стране покушао главом, али без потребе за реакцијом голмана Поповића, некадашњег Змаја.

Како се меч приближавао крају, напетост је била осетнија, а борба се уз спорадичне налете преселила на средину терена.

Прве значајније прилике донело је последњих десетак минута, и то квалитетни налети екипе из Заплањске по страни, односно покушаји Луковића и Павловића - без промене резултата и за уздах олакшања распеваних Делија.

Звездин низ без примљеног гола трајао је 596 минута.

Стадион Вождовца. Гледалаца: 1.500. Судија: Милош Ђорђић (Београд) 7. Помоћници: Срђан Милутиновић (Ниш) 7 и Бојан Бановић (Београд) 7. Жути картони: Павловић, Луковић (Вождовац), Симић, Јовичић (Црвена звезда). Стрелци: 0:1 – Симић у 2, 0:2 – Стојиљковић у 25, 1:2 – Дуроњић у 56. минуту.

ВОЖДОВАЦ: Кнежевић 6,5,Ћирковић 7, Михајлов 6,5, Остојић 5 (37. Милутиновић 7), Ковачевић 6,5, Павловић 6,5, Петровић 7, Дуроњић 7,5, Луковић 7, Машовић 7, Ступаревић 6,5 (83. Јевтић-).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић 7, Гобељић 7, Сумаила 5, Дегенек 7, Хајдин 7, Јовичић 7, Јованчић 7, Срнић 7 (85. Милијаш -), Симић 7,5, Милић 7 (59. Јевтовић 7), Стојиљковић 7,5 (75. Јовељић -).

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Вељко Симић (Црвена звезда) 7,5.