Звезда заблистала у Крушевцу

Напредак – Црвена звезда 0:3 (0:2)
Аутор: Раде Станковићсреда, 26.09.2018. у 20:45
Вељко Симић стрелац првог гола за Звезду у Крушевцу (Фото М. Ивановић)

Крушевац – Фудбалери Црвене звезде, бодрени од својих навијача као да су у Београду, били су знатно бољи од екипе Напретка и заслужено освојили три бода. С друге стране, фудбалери Напретка били су равноправан противник гостима готово петнаест минута.

Играчи Звезде као да су изненадили домаћу екипу у 16. минуту, када су постигли водећи гол.

У гужви на око 25 метара од гола Напретка најбоље се снашао Гобељић. Докопао се лопте, снажно шутирао и погодио мрежу Петровића (0:1). Збуњени играчи Напретка дозволили су још једну акцију Црвене звезде само два минута касније.На два метра од десне стативе гола Напретка лопту је прихватио Симић. Оштро је шутирао и погодио доњи леви угао гола Напретка (0:2).

Напредак је потом успоставио равнотежу, али шанси за гол ни на једној страни до краја првог полувремена није било.

У другом полувремену Напредак је постао готово равноправан противник. У 78. минуту Вулић је погодио пречку. Најбољу шансу да постигне гол за домаћи тим имао је Јовић, који је са клупе ушао у 84. минуту. Голман Борјан је испустио лопту коју је захватио Јовић, али је лоше шутирао.И играчи гостујућег тима имали су још неколико шанси. Најбоља се указала играчу са клупе Јевтовићу у 88. минунуту, који је постигао трећи гол и тако Звезди донео убедљиву победу.

Стадион Младост у Крушевцу. Гледалаца: 6.000. Судија: Зоран Широки. Стрелци: Гобељић(0:1) у 16, Симић (0:2) у 18. и Јевтовић у 88.) Жути картони: Вешковац и Ндиа, Напредак; Борјан и Павков, Црвена звезда.

НАПРЕДАК: Петровић Ни 6,5, Костић 6, Ескић 6 (од 84. Јовић - ), Вулић 6,5, Вукановић 6,5, Вершковац 6, Боранијашевић 6, Остојић 6, Петровић Не 6, Ндиа 6,5 и Зец 6 (од 58 Аливодић 6).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 7, Јовичић 7, Дегенек 6,5, Павков 6,5, Ебисилио 6,5 (од 82. Милић -), Бабић 6,5, Симић 7,5 (од 75. Јевтовић -), Јованчић 6,5, Стојковић 6,5, Мохамед 6,5 (од 90. Белег - ) и Гобељић 7,5.