четвртак, 13.08.2020. ✝ Верски календар € Курсна листа
субота, 29.09.2018. у 22:22

Партизан славио у Загребу против Цедевите

Кошаркаши Партизана победом су почели нову сезону у АБА лиги, пошто су вечерас у Загребу славили против Цедевите са 87:84 (28:17, 25:15, 18:26, 16:26). ЗАГРЕБ –Партизан је до победе водио Вања Маринковић са 25 поена, 13 је додао Ђорђе Гагић, 12 Раде Загорац, док је Џок Лендејл убацио 11. У редовима Цедевите најбољи су били Џастин Кобс и Џејмс Бел са по 19 поена.

Изабраници Ненада Чанка су одиграли одлично прво полувреме, од самог почетка утакмице су били у предности, а разлика је расла из минута у минут. Црно-бели су били сјајни у одбрани, контролисали су скок и сваку грешку Цедевите кажњавали за великих плус 21 на полувремену, преноси Бета.

Цедевита је за прва два минута треће четвртине направила серију 10:0 и пришла на 42:53, али је серију загребачког тима са две везане тројке прекинуо Маринковић (42:59).

Домаћа екипа је наставила да прети, у финишу четвртине поново је стигла на минус 11, али је Партизан успео да одбије све нападе и да у последњу деоницу уђе са двоцифреном предношћу.

Након тројке Бела и поена Бенитеа, Цедевита је пришла на само седам поена заостатка на почетку последње деонице, да би на уласку у последња два минута утакмице стигла и на 78:79.

Налет Цедевите прекинуо је Загорац тројком минут и осам секунди пре краја, што се на крају испоставило да је био и одлучујући кош.

Ово је била 14. утакмица Цедевите и Партизана у Загребу у регионалној лиги, а црно-бели су уписали тек другу победу.

Партизан у другом колу АБА лиге дочекује Олимпију, док Цедевита гостује Задру.