недеља, 28.02.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа
уторак, 09.10.2018. у 22:11

Партизан преко Зенита до прве победе у Еврокупу

(Фото Бета)

Кошаркаши Партизана остварили су вечерас прву победу у Еврокупу, пошто су у Београду славили против Зенита из Санкт Петербурга са 89:82 (21:22, 18:24, 26:19, 24:17) у другом колу Групе Ц.

Партизан је до победе предводио Раде Загорац са 16 поена, шест асистенција и пето скокова, док је Џок Лендл такође убацио 16 поена, уз пет ухваћених лопти.

С друге стране, најефикаснији играч утакмице био је Џерод Јутоф са 25 поена, а Џелон Рејнолдс убацио је 16.

Партизан и Зенит после две одигране утакмице имају по победу и пораз.

Партизан је утакмицу отворио поенима Маринковића са линије за слободна бацања, али је потом уследило скоро два минута „празног хода” црно-белих. Зенит је направио серију 10:0, али је Партизан узвратио серијом коју је закуцавањем завршио Загорац (8:10), јавља Бета.

Зенит је након тога поново стигао до предности од осам поена, али је ;Партизан крајем прве и почетком друге четвртине успео да севрати у меч.

Тројком Маринковића, домаћа екипа је на почетку друге четвртине стигла до вођства (26:24), првог од почетка меча, али је уследио још један пад у игри црно-белих, коју је Зенит искористио па је до краја првог полувремена одржавао предност.

Изабраници Ненада Чанка су много боље почели друго полувреме, предвођени Загорцем су стигли до осам поена предности (63:55) три и по минута пре краја треће деонице. Неколико пропуштених напада Партизана вратило је утакмицу у егал, па се на последњи одмор отишло нерешеним резултатом (65:65).

У неизвесној четвртој четвртини играло се кош за кош, ниједна екипа није успевала да се више одлепи, све до минут и по прекраја када је Партизан после тројке Сија, поена Гагића стигла довеликих плус седам - 85:78.

Црно-бели су ношени подршком око 6.000 навијача сачували вођство до краја за прву победу у Еврокупу ове сезоне.