Нишлије сигурно газе

Раднички – Земун (2:0), головима Синише Бабић у 28. и 42. минуту
Аутор: Тома Тодоровићнедеља, 21.10.2018. у 20:41
Синиша Бабић постиже први гол против Земуна (Фото Бета)

Ниш – Фудбалери нишког Радничког наставили су успешну серију игара и резултата ове јесени.  На Чаиру су савладали веома чврсту екипу Земуна, головима Синише Бабића у првом полувремену – у 28. и 42. минуту. У првих четврт часа сусрета домаћи су имали велику иницијативу, извели су четири корнера и два опасна напада, али нису озбиљније угрозили гол гостију. Ипак, Земун је у 21. минуту први имао прилику да дође у вођство.

Поред неопрезне одбране Радничког лопта је дошла до Вукадиновића на ивици казненог простора, који је кренуо искоса са леве стране према Ристићу и успео да шутира. Нишки голман је одбио лопту, на њу је стартовао Сомаебу, али пре него што је дошла до земунског фудбалера интервенисао је Панков и одбио је у корнер.

Ова шанса Земуна била је упозорење за домаће фудбалере и Ранђеловић у 24. минуту правом бомбом умало не погађа оквир гола. Одмах затим, у 27. минуту, Саша Стојановић је у соло продору дошао на четири пет метара од голмана Милошевића, који је храбром интервенцијом успео да одбрани његов ударац.

Ипак домаћи постићу гол и долазе у вођство после акције целог везног реда нишког тима по десној страни. Дринчић је центрирао, лопта је прелетела све у земунској одбрани и дошла до усамљеног Бабића који је главом шаље иза леђа Милошевића и постиже погодак у 28. минуту.

Земун је покушавао да се боље организује не би ли изједначио, десетак минута био бољи ривал, али су се домаћи ослободили притиска, а расположени Синиша Бабић постигао је и други гол за своју екипу.

Све је било кратко и јасно - спетљали су се одбрамбени фудбалери гостију на својој половини терена и немајући где са лоптом избацили је у аут, одакле Станковић прецизно додаје Стојановићу, а овај из прве проналази Бабића на ивици казненог простора. Уследио је прецизан ударац по земљи и лопта је завршила у доњем левом углу гола гостију – 2:0, 42. минут.

У наставку домаћин је успешно и зналачки чувао предност и свих 45 минута контролисао игру, тако да гости нису успели да створе ни једну изгледнију прилику га  погодак.

Стадион на Чаиру. Гледалаца: пар стотина. Стрелци: Бабић у 28. И 42. минуту за Раднички. Судија: Николић (Крагујевац) 7. Жути картони: Тодоровски (Раднички), Луковић, Стојковић (Земун).

РАДНИЧКИ: Ристић 6,5, Тодоровски 7, Панков 7,5, Црномарковић 7, Станковић 7,5, Бондаренко 7, Дринчић 7, Саша Стојановић 8 (од 67. Нома-), Бабић 8 (од 72. Мркић-), Ранђеловић 8 (од 84. Станисављевић), Хаскић 7.

ЗЕМУН: Милошевић 6, Цветковић 6,5, Живковић – (од 38. Бошњак 6), Сомаеб 6 (од 66. Подунавац-), Луковић 6, Мркаић 7, Милутиновић 6,5, Вукадиновић 7, Стојковић 6 (од 80. Тошески-), Трајковић 6, Савић 6.

Играч утакмице: Синиша Бабић (Раднички) 8.