Последња измена 21:55

Убедљива победа Ливерпула против Звезде

Аутор: К. И. среда, 24.10.2018. у 21:31
Роберто Фирмино (Фото АП)

Фудбалери Црвене звезде убедљиво су поражени у Ливерпулу са 4:0 (2:0) у трећем колу Лиге шампиона. Вицешампион Европе је славио погоцима двоструког стрелца Мохамеда Салаха, док су по један гол постигли Роберто Фирмино и Садио Мане. "Црвено-бели" су могли да претрпе и убедљивији пораз, али их је спасао голман Милан Борјан. Канадски интернационалац је одбранио једанаестерац Манеу, а још у неколико ситуација је одличним интервенцијама одбранио "зицере" противничким играчима. Два клуба ће се поново састати за две недеље када ће енглески клуб гостовати на стадиону "Рајко Митић".

Тренер „црвено-белих” Владан Милојевић имао је доста проблема претходних дана због повреде једног од најбољих играча Марка Марина, ког је на „Енфилду” заменио Славољуб Срнић, као и стандардног левог бека Милана Родића уместо ког је прилику добио универзалац Марко Гобељић. Шансу од првог минута није добио ни капитен Вујадин Савић, који се није опоравио од повреде, и који је шансу да заигра чекао на „клупи”, док је његово место заузео Срђан Бабић.

Са друге стране његов колега Јирген Клоп није могао да рачуна на Хендерсона и Кеиту, али је извео веома офанзивну поставу са одличним нападом који чине Мохамед Салах, Роберто Фирмино и Садио Мане. Заиграо је и Џердан Шаћири, швајцарски репрезентативац рођен на Косову, чији је наступ био под знаком питања због неспортског потеза када је летос на Мундијалу гол против наше репрезентације прославио показивањем „албанског орла”.

Стартна постава Ливерпула (Фото АП)

Ливерпул је први запретио у десетом минуту када је Салах умакао Бабићу и ушао сам у шеснаестерац, али је Борјан одлично интервенисао. Штопер "црвено-белих" је за ту грешку могао да се искупи седам минута касније када се нашао усамљен у шеснаестерцу након корнера који је извео Ебисилио, међутим, са шест, седам метара шутирао је преко гола Алисона.

Домаћин је повео у 20. минуту. Ебисилио је изгубио лопту на средини терена, Робертсон ју је "убацио" у казнени простор до Фирмина који је рутински савладао Борјана.

Енглески тим је могао да удвостручи предност у 38. минуту када су његови играчи након освојене лопте на средини терена створили вишак у нападу. Салах је проиграо Шаћирија који је шутирао директно на гол, али је Борјан ухватио "живу лопту". За разлику од швајцарског интернационалца Египћанин је био прецизан у последњим тренуцима првог полувремена. Шаћири је прошао по десној страни, додао лопту до Салаха који је остао усамљен на око осам метара од противничког гола и из трећег покушаја савладао Звездиног "чувара мреже".

Два гола и два пенала у наставку

Само пет минута игре у наставку било је довољно вицешампиону Европе да повиси резултат на 3:0. Стојковић је фаулирао Санео, а главни арбитар је након асистенције свог помоћника, чини се престрого, досудио једанаестерац. Сигуран са "беле тачке" био је најбољи стрелац Ливерпула Мохамед Салах.

Могли су "црвено-бели" да смање предност у 68. минуту. Срнић је проиграо Бена, искоса са леве стране, али првотимац Звезде је за мало закаснио и није успео да искористи добру прилику за свој тим.

Бен је неопрезно играо у руком у казненом простору у 77. минуту због чега је немачки судија по други пут досудио једанаестерац. Одговорност да изведе најстрожу казну преузео је Мане, међутим, Борјан је одличном интервенцијом сачувао свој гол. Звездин голман је био најзаслужнији што његов тим није губио већом разликом, а у 79. минуту је поново одлично интервенисао када је "скинуо" зицер Лалани. Ипак, Мане се искупио за промашај у 80. минуту када је након асистенције Стариџа повисио на 4:0.

Милош Дегенек на загревању (Фото АП

СТАДИОН: "Енфилд". Гледалаца: 42.000. Судија: Данијел Сиберт (Немачка). Стрелци: 1:0 Фирмино (20), 2:0 Салах (45), 3:0 Салах из једанаестерца (51), 4:0 Мане (80). Жути картони: Стојковић, Крстичић, Јованчић, Јовичић (Црвена звезда).

ЛИВЕРПУЛ: Алисон, Александер-Арнолд, Гомез, Ван Дајк, Робертсон (од 82. Морено), Шаћири (од 68. Лалана), Фабињо, Вајналдум, Мане, Салах (од 73. Стариџ), Фирмино. Тренер: Јирген Клоп.

Црвена звезда: Борјан, Стојковић, Бабић, Дегенек, Гобељић, Јовичић (од 75. Чаушић), Крстичић, Срнић, Ебисилио (од 65. Јованчић), Бен (од 81. Симић), Боаћи. Тренер: Владан Милојевић.