ФУДБАЛСКА СУПЕРЛИГА

Стрелци Павков и Јованчић

Мачва – Црвена звезда 0:2 (0:1). – Леп амбијент у Шапцу
Аутор: Г. К.недеља, 28.10.2018. у 21:08
Трасирао пут ка још једној победи: Милан Павков, стрелац првог гола у Шапцу (Фото И. Веселинов)

Други пут заредом у мечу са екипом из доњег дела суперлигашке табеле, Црвена звезда је голове давала двадесетак минута, од уласка у финиш првог до четврт сата игре у другом полувремену. У Шапцу је победила Мачву са 2:0 (1:0) головима Павкова у 38. и Јованчића у 60. минуту.

Сусрет 13. кола је игром био испод прелепог амбијента попуњених трибина, пред којима су домаћи запретили само два пута, шутевима Ненада Гаврића из отворених позиција почетком и крајем меча. У оба случаја је лопта ишла преблизу голману Борјану. На клупи 11. тима првенства дебитовао је Дарко Тешовић, којег је после меча за тренера Партизана „поставио” Звездин шеф струке Владан Милојевић, изјавивши како мисли да његов кум заслужује да буде за кормилом „црно-белих” чији је дрес носио.

Поставка која је била један од занимљивијих момената је и она са краја првог полувремена, двојице Звездиних играча приликом извођења слободног ударца са тридесетак метара. Разумевање њених везних фудбалера је било такво да су се Ебисилио и Крстичић, који су „спремали” центаршут или шут, после кратког додавања овог другог – сударили.

Два значајна момента завршена су лобовањем голмана Мачве Душана Пулетића. У 38. минуту био је тик испред гол-линије код „прве стативе”, али га је прелетела лопта коју је са неколико метара даљине, сасвим здесна од гола, главом упутио Милан Павков, након центаршута Симића – 1:0. У 60. је лопту преко чувара мреже подигао Душан Јованчић, после утрчавања у празан део шеснаестерца, где је стигло проигравање Бена – 2:0.

„Црвено-бели” су имали још пар шанси (укупно шест удараца у оквир) са несуђеним стрелцем испред голмана. Крајем првог полувремена Гобељић је шутирао у чувара мреже, а на истеку другог Бен је лопту послао преко гола. Овај други је у 79. минуту из слободног ударца затресао пречку. У 36. је дао гол након спорне судијске одлуке о његовом офсајду. Поткрај меча арбитар је искључио домаћег штопера Ристивојевића, који је други жути картон зарадио фаулом.

Стадион: Мачве. Гледалаца:5.000. Судија: Брдар (Нови Сад). Стрелци: 0:1 Павков (38), 0:2 Јованчић (60). Жути картони: Ивић, Пејовић, Ристивојевић (Мачва), Савић и Стојковић (Ц. звезда). Црвени картон: Ристивојевић (Мачва) 90+1.

МАЧВА: Пулетић 5, Пејовић 6, Ристивојевић 6, Јовановић 6, Лазаревић 6 (од 59. Милосављевић –), Ивић 5 (од 78. Бабић –), Адамовић 5 (од 70. Гемовић –), Гигић 5, Гаврић 6, Тошић 5, Ђоковић 5.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 7, Стојковић 6, Савић 6, Дегенек 6, Гобељић 6, Крстичић 6 (од 81. Чаушић –), Јованчић 7, Бен 6, Ебисилио 6 (од 76. Срнић –), Симић 7, Павков 7 (од 77. Стојиљковић –).