понедељак, 22.04.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 23:13
Лига шампиона

Атлетико победио Борусију Дортмунд

Реми Барселоне и Интера, победа Тотенхема; Реми Наполија и Пари Сен Жермена; Победе Порта и Шалкеа
уторак, 06.11.2018. у 23:11
(Фото Бета/АП)

Фудбалери Атлетика победили су вечерас у Мадриду Борусију из Дортмунда са 2:0, у утакмици четвртог кола Групе А у Лиги шампиона.

Голове су постигли Саул Нигес у 33. минуту и Антоан Гризман у 80.

Раније данас Бриж је као гост победио Монако са 4:0, преноси Бета.

Борусија и Атлетико су први на табели са по девет бодова, Бриж има четири, а Монако један бод.

Група Б: Реми Барселоне и Интера, победа Тотенхема

Фудбалери Интера и Барселоне одиграли су вечерас у Милану нерешено 1:1, у утакмици четвртог кола Групе Б у Лиги шампиона.

Барселона је повела у 83. минуту голом Малкома, а бод домаћима донео је Мауро Икарди, четири минута касније.

У другој утакмици у тој групи, Тотенхем је на лондонском Вемблију победио ПСВ са 2:1 и остварио прву победу.

Холанђани су повели после 61 секунде голом Лука де Јонга, а преокрет је донео Хари Кејн. Он је изједначио у 78. минуту, а победу домаћима донео је голом у 89. минуту.

Барселона је прва на табели са 10 бодова, Интер има седам, Тотенхем четири, а ПСВ један бод.

Група Ц: Реми Наполија и Пари Сен Жермена

Фудбалери Наполија одиграли су вечерас на свом терену нерешено 1:1 против Пари Сен Жермена, у утакмици четвртог кола Групе Ц у Лиги шампиона.

Француски тим повео је у другом минуту надокнаде првог полувремена голом Хуана Берната, а коначан резултат поставио је Лоренцо Инсиње у 63. минуту из једанаестерца.

У другој утакмици у тој групи Црвена звезда је у Београду победила Ливерпул са 2:0.

Наполи је први на табели са шест бодова, колико има и Ливерпул. Пари Сен Жермен је трећи са пет бодова, а последњепласирана Звезда има четири.

Група Д: Победе Порта и Шалкеа

Фудбалери Порта победили су вечерас на свом терену Локомотиву из Москве са 4:1, у утакмици четвртог кола Групе Д у Лиги шампиона.

Порто је повео у другом минуту голом Ектора Ерере, а предност је удвостручио Муса Марега у 42. Гол за руски тим постигао је Џеферсон Фарфан у 59. минуту, а трећи гол постигао је Хесус Мануел Корона у 67. минуту. Коначан резултат поставио је Отавио у трећем минуту надокнаде времена.

У другој утакмици у тој групи Шалке је победио Галатасарај головима Гвида Бгшталера у четвртом и Марка Ута у 57. минуту.

Порто је први на табели са 10 бодова, Шалке има осам, трећи је Галатасарај са четири, а последња је Локомотива која је без бодова.