Последња измена 22:58

Рома славила у Москви, прва победа Валенсије

среда, 07.11.2018. у 21:36
(Фото Пиксабеј)

МОСКВА Фудбалери Роме победили су данас у гостима московски ЦСКА са 2:1, у утакмици четвртог кола Групе Г Лиге шампиона.

Рома је уписала трећу победу, прва је на табели са девет бодова и близу пласмана у нокаут фазу такмичења, док је ЦСКА трећи са четири освојена бода.

Италијанска екипа повела је већ у четвртом минуту, а поготку Костаса Маноласа „кумовао” је голман домаће екипе Игор Акинфејев. Он је лоше проценио лет лопте после корнера који је извео Лоренцо Пелегрини, па Маноласу није било тешко да главом проследи лопту у мрежу.

Арнор Сигурдсон је изједначио у 50. минуту након лепог проигравања Илсата Ахметова, преноси Бета.

Само шест минута касније ЦСКА је остао са играчем мање на терену пошто је Хордур Магнусон зарадио други жути картон након што је је оборио Џастина Клајверта.

Рома је бројчану предност на терену врло брзо искористила. Стрелац победничког поготка био је Пелегрини у 59. минуту.

Фудбалери Роме у наредном колу дочекују Реал Мадрид, а ЦСКА екипу Викторије Плзењ.

Фудбалери Валенсије победили су вечерас на свом терену Јанг Бојс са 3:1, у утакмици четвртог кола Групе Х и тако уписали први тријумф у Лиги шампиона.

Валенсија је тренутно је друга на табели са пет бодова, док је Јанг Бојс и даље без тријумфа са са једним освојеним бодом је последњи на табели.

Два гола за победнички тим постигао је Санти Мина у 14. и 42. минуту, а у стрелце се уписао и Карлос Солер у 56. минуту. Утешни погодак за Јанг Бојс постигао је Рожер Асале у 37. минуту.

Валенсија у наредном колу гостује Јувентусу, док Јанг Бојс иде у госте Манчестер јунајтеду.