Београдски ватрогасни тим појачан је са још 54 ватрогасца који су прошли обуку. Они су се придружили колегама распоређеним у 16 центара и сада их је око 700. У гостима Ватрогасно-спасилачке бригаде јуче је био градоначелник Зоран Радојичић, а повод за његову посету су све учесталији пожари у престоници.
У последњих пет дана страдале су две особе – у Улици Јурија Гагарина шездесетпетогодишњи мушкарац и у Улици кнегиње Љубице на Старом граду деведесетогодишња жена.
– Од 1. августа 2018. године београдски ватрогасци интервенисали су на више од 1.800 пожара, што је за 150 више у односу на исти период прошле године. Нажалост, у овим пожарима погинуло је седам особа. С друге стране, у истом периоду, спасли су 36 особа и на томе сам им веома захвалан. Ватрогасци су наши хероји и ми им морамо придати максималну пажњу и ценити оно што чине за сигурност свих нас – каже Радојичић и додаје да је у сваком тренутку у приправности 150 ватрогасаца.
Пре двадесетак дана пожар у стану у солитеру на Земунском кеју по четврти пут изазвала је старија суграђанка која живи сама. Она је због општег душевног стања превезена у болницу. Зато се намеће питање шта могу да ураде станари чије комшије не могу да се старају о себи и за које се сумња да можда могу да изазову пожар и тако науде и себи и другима.
– Уколико грађани знају или сматрају да комшија не може да се брине о себи и да му је потребна подршка из области социјалне или породично-правне заштите, потребно је да се обрате месном центру за социјални рад. Али, уколико особа има здравствених проблема, они би требало да се јаве некој од здравствених установа, док је за ремећење јавног реда и мира задужена полиција – кажу у Градском центру за социјални рад.