среда, 20.02.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 19:59
ПЕТО КОЛО ФУДБАЛСКЕ ЛИГЕ ШАМПИОНА

Пораз уз добро полувреме Звезде

Наполи – Црвена звезда 3:1(2:0). – Стрелци Мертенс два пута и Хамшик за домаће, а Бен за „црвено-беле”. – Српски првак елиминисан из конкуренције за осмину финала, али још има шансе за пролеће у Лиги Европе
Аутор: П. О.среда, 28.11.2018. у 20:40
(Фото Бета/АП)

Црвена звезда није била близу бода по који је дошла, али је у Напуљу оставила најбољи утисак на гостовањима у групној фази фудбалске Лиге шампиона. У петом колу, Наполи је победио са 3:1(2:0).

Српски првак је елиминисан из конкуренције за осмину финала елитног такмичења, али још има шансе за пролеће у Лиги Европе. Оне јесу теоретске, јер је потребно да у последњој рунди 11. децембра савлада Пари Сен Жермен у Београду, а да при томе Ливерпул изгуби код куће од Наполитанаца.

Друго полувреме на „Сан Паолу” испало је једино од шест на страни у Ц групи које „црвено-бели” нису изгубили, делом и због тога што су домаћи мало спустили ритам после вођства од 3:0, али остаће као лепа слика „црвено-белих”, са 19-годишњим Дејаном Јовељићем у улози вође навале. Још једном се видело да Марко Марин зна највише фудбала у Звезди, и од две стопостотне шансе које је јуче припремио плодом је уродила друга. У 57. минуту, бивши немачки репрезентативац је у две секвенце, између којих је разменио пасове са Крстичићем, издржао чак шест дуела, пре него што је додавањем „спојио” са голом Ел Фардуа Бена. Овај је, сам испред голмана, погодио мрежу.

Марин је у 23. минуту слично „избацио” и Вељка Симића, који је изашао полулево испред голмана Оспине, али голман домаћих је покрио ближи угао у који је ишла лопта упућена по земљи. Од осталих покушаја гостију (однос шутева 14:10, од тога 8:4 у оквир гола) најопаснији је био онај Ебисилија са дистанце у 85. минуту, у доњи десни угао, где је Оспина био опрезан.

До почасног гола Звезда је тешко парирала Наполију, чији тренер Анчелоти није поновио грешку из београдског ремија, када је стартовао без двојице од своје тројице најбољих, Мертенса и Хамшика. Двојац који је онда заиграо од 61. односно 75. минута, постигао је све поготке италијанског вицешампиона.

Хамшик је донео 1:0 у 11. минуту, када је после корнера слева у петерцу ногом спровео лопту у гол – боље су могли да реагују и Гобељић који је био окренут леђима дешавању и Борјан који није ишао на лопту коју је главом са „прве стативе” пребацио Максимовић. У Борјанов, ближи угао, после додавања слева, Мертенс је послао лопту за 2:0 у 33. минуту. Белгијанац је био стрелац и у 52. минуту, када се у пријему додавања ослободио Дегенека и истрчао до позиције са које је подигао лопту ка горњем левом углу – 3:0.

Мертенс је филигранским потезом и започео вече, ударцем петом из петерца у шестом минуту, али је погодио Борјана. Звездин голман је свој најбољи моменат имао у 28. минуту када је испод пречке извукао лопту коју је главом захватио Кулибали, а у 36. је погодак спречио Родић који је други пут у два меча изблокирао ударац Каљехона. У Напуљу је Звезда дозволила мање шанси него у Паризу и Ливерпулу, иако је била лимитирана повредама, због којих је извела састав са једним неочекиваним решењем, Срнићем на средини уз Крстичића (због жутог картона не игра против ПСЖ-а).

За разлику од претходна два гостовања, Звезда је имала организовану подршку на трибинама, од неколико хиљада својих навијача.

Стадион: „Сан Паоло”. Гледалаца: 44.470. Судија: Хезус Хил Манцано (Шпанија). Стрелци: 1:0 Хамшик 11, 2:0 Мертенс 33, 3:0 Мертенс 52, 3:1 Бен 57. Жути картони: Хисај (Наполи), Крстичић, Јованчић, Гобељић (Ц.звезда).

Наполи: Оспина 7, Максимовић 7, Албиол 7 (од 46. Хисај 6), Кулибали 7, Марио Руи 7, Алан 7, Хамшик 7, Фабијан Руиз 6, Каљехон 6 (од 86. Рог -), Инсиње 6 (од 77. Зјелински -), Мертенс 8.

Црвена звезда: Борјан 5, Гобељић 6, Дегенек 6, Бабић 6, Родић 6, Крстичић 6, Срнић 6 (од 64. Јованчић 6), Бен 6, Симић 6 (од 77. Ебисилио -), Марин 8, Стојиљковић 6 (од 46. Јовељић 6).

Милојевић: Поправили смо утисак

Тренер Црвене звезде Владан Милојевић је рекао: „Моја очекивања су била већа, али имали смо кадровске проблеме и тешкоће у организацији у првом полувремену. Показали смо добру партију у другом и поправили утисак. Све измене су помогле, добили смо Јовељића који је велика будућност. И овога пута су нам значили наши навијачи, пред којима ћемо против ПСЖ-а играти да одемо даље у Европи