Последња измена 22:58

Звезда у Суботици до 17. победе, повреда Борјана

среда, 05.12.2018. у 18:07
Ел Фарду Бен (Фото Н. Неговановић)

Фудбалери Црвене звезде победили су данас у Суботици екипу Спартака са 3:1, у утакмици 19. кола Суперлиге Србије.

Голове за „црвено-беле” постигли су Марко Гобељић у 36. и Ел Фарду Бен у 41. минуту из пенала и у 69. минуту. Стрелац за Спартак био је Бојан Чечарић у 90. минуту.

Звезда је „уписала” 17. победу у домаћем шампионату и са 53 освојена бода заузима прву позицију на табели. На другој страни, Спартак је после деветог пораза на 12. позицији са 16 бодова.

Изабраници Владана Милојевића доминирали су у првом полувремену, постигли су два поготка а могли су још два пошто је Бен у два наврата погађао оквир гола, јавља Бета.

Звезда је повела у 36. минуту голом Гобељића. Симић је прошао по левој страни, потом је Павков промашио лопту главом, али ју је закачио Дунђерски па је она стигла до Гобељића који је погодио мрежу домаће екипе ударцем са десетак метара. Био је то пети гол Гобељића ове сезоне.

На 2:0 повисио је Бен с „беле тачке” у 41. минуту. Претходно је Немања Ћаласан оборио Павкова у казненом простору.

Почетак другог полувремена обележио је пад Милана Борјана. Голман Звезде је на носилима напустио терен, а уместо њега међу стативе стао је Зоран Поповић.

Тачку на ову утакмицу ставио је Бен голом у 69. минуту, на асистенцију Симића.

Утешни погодак за Спартак постигао је Чечарић у 90. минуту који је шутирао са ивице казненог простора.

Звезда у наредном колу Суперлиге дочекује Напредак, док Спартак гостује Радничком.