Министар унутрашњих послова Небојша Стефановић изјавио је данас да присуство државне секретарке у МУП-у Дијане Хркаловић у полицијској станици у Лучанима апсолутно није утицало на изборну процедуру у тој општини.
Он је додао да за то постоји више доказа и као пример навео да није било примедби чланова ни Двери, ни Савеза за Србију, који су пратили изборе.
„Нема примедби у записницима на бирачким местима који указују да је било кршења процедуре”, рекао је Стефановић поводом изјаве лидера Двери Бошка Обрадовића да „полиција мора да буде народна, не партијска и да не сме да утиче на изборне процесе”.
Како каже, политика Бошка Обрадовића, као и Драгана Ђиласа и Вука Јеремића своди се на „претње, простачке увреде, флоскуле”.
„То је иста политика, исти људи, потпуно неважно ко је фронтмен”, рекао је он и додао да се њихова политика свела на нападе на жене и да је питање само која жена ће бити следећа жртва.
Нагласио је да су избори у Лучанима, који су одржани у недељу 16. децембра, били „чисти и јасни”, и да је СНС освојила седам пута више гласова од Савеза за Србију.
„То показује да грађани не желе вулгарност, упаде у куће, полицијске станице, претње, понижавања мајки, сестара. То је политика коју Савез за Србију данас представља. Надам се да ће са тим престати, јер насиље је нешто што не доноси никоме добро”, закључио је он, преноси Танјуг.