субота, 19.10.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 22:38

Звезда у пуном Пиониру победила Лимож

Кошаркаши Црвене звезде победили су у Београду Лимож са 83:71 (25:16, 15:16, 18:21, 25:18) у првој утакмици Групе Г Еврокупа
среда, 02.01.2019. у 22:04
(Фото Бета)

Звезду је до победе предводио Били Берон са 13 поена, док је Филип Човић постигао 12, а по 11 су додали Бориша Симанић и Маик Цирбес.

У екипи Лиможа истакао се Двајт Харди са 20 поена, док су Вилијам Хауард и Акесл Бутеј додали по 11.

Берон је отворио утакмицу поготком за два поена, али су кошаркаши Лиможа узвратили серијом од 6:0 и преузели вођство. Цирбес био је прецизан под кошем, да би Џо Регланд „везао” четири поена, па су црвено-бели средином прве деонице водили са 14:8.

До двоцифрене предности Звезда је стигла у осмом минуту утакмице, када је Берон био прецизан с линије 6,75. Уследили су промашаји за три поена на обе стране, да би на крају првог квартала домаћа екипа имала предност од девет поена 25:16.

Половичним учинком на „линији пенала” Самардо Семјуелс смањио је заостатак своје екипе, али је већ у следећем нападу Стратос Перпероглу погодио за три поена, преноси Бета.

У наставку меча Џери Бутсијел погодио је за два, уз фаул Оџа, па је поеном са „линије пенала” смањио заостатак на десет поена. Уз неколико промашених шутева Лиможа с полу-дистанце кошаркаши Звезде одржавали су двоциифрену ; предност, да би у последњем минуту тројком Џордана Тејлора била смањена на девет поена. После фаула Бранка Лазића под кошем, Двајт Харди је био половичног успеха приликом извођења слободних бацања, па је полувреме завршено резултатом 40:32 у корист Црвене звезде.

С два везана поготка Тејлора и Вилијама Хауарда на старту треће четвртине Лимож је пришао на само три поена заостатка, али је екипа Милана Томића узвратила преко Цирбеса и Симанића који су били прецизни с полу-дистанце. Пет поена додао је и Исаија Мајлс, па су се кошаркаши Лиможа резултатски вратили у утакмицу. ;

Уз добру скок игру и поене Симанића, Берона и Марка Кешеља успели су црвено-бели да поврате предност од седам поена, да би у последњим секундама Харди погодио за два и смањио заостатак свог тима.

Последња четвртина отворена је с пет везаних поена Џонатана Расела, па је француски клуб после три минута игре пришао на само два поена заостатка. Њихову серију прекинуо је Филип Човић који је био прецизан с линије 6,75, а већ у следећем нападу прецизан под кошем био је Цирбес, па је Звезда отишла на плус седам поена.

Нову двоцифрену предност за српски тим донео је Човић, који је погодио уз фаул. Звезда је рутински привела утакмицу краја и задржала сигурну предност.

У следећем, другом колу Топ 16 фазе Еврокупа кошаркаши Црвене звезде гостоваће екипи Уникахе, док ће Лимож угостити Валенсију.