ВАШИНГТОН - Председавајућа Представничког дома Конгреса Ненси Пелоси данас је обавестила америчког председника Доналда Трампа да му неће бити дозвољено да одржи говор о стању нације пред Представничким домом док делимична блокада рада владе не буде окончана, преноси Танјуг.
У писму упућеном Трампу, Пелоси је навела да га обавештава да Представнички дом неће разматрати резолуцију којом би председнику било дозвољено да одржи тај говор све док влада не буде одблокирана, јавио је Ројтерс, а пренео Танјуг.
Трамп жели да говори о стању нације у Конгресу 29. јануара
ВАШИНГТОН - Председник Сједињених Држава Доналд Трамп је у писму Ненси Пелоси, председавајућој Представничког дома, поручио да се радује говору о стању нације пред Конгресом 29. јануара.
„Било би веома тужно када говор о стању нације не би био одржан на време и што је још важније - на правој локацији”, навео је Трамп у писму које је објавила Бела кућа, преноси Ројтерс.
Ненси Пелоси је раније замолила Трампа да размотри одлагање свог говора пред Конгресом и као разлоге за то навела „потенцијалне безбедносне проблеме” услед делимичне блокаде рада владе, преноси Танјуг.
Председник је у обавези по Уставу да Конгресу поднесе годишњи извештај о стању нације, преноси агенција.