субота, 16.02.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 22:39

Партизан у последњој секунди изгубио од Ритаса

Кошаркаши Партизана изгубили су у Београду од Ритаса са 77:78 (28:30, 12:14, 17:20, 20:14) у петом колу Групе Е Еврокупа.
среда, 30.01.2019. у 22:04
(Фото Твитер/@PartizanBC )

Црно-бели су овим поразом остали без шансе да се пласирају у четвртфинале Еврокупа, док ће Ритасу бити потребна победа у последњем колу против Монака.

Ритас је до победе предводио Артјом Параховски са 22 поена и осам скокова, док је Еимантас Бенџијус додао 21.

У екипи Партизана истакао се Алекс Ренфро са по 11 поена и асистенција, док је најефикаснији био Џок Лендејл са 14.

Партизан је стегнуто почео утакмицу и све је од самог почетка ишло наопако екипи Андрее Тринкијерија, док је Ритас, на другој страни, био и више него расположен у шуту. Литванска екипа је погодила чак шест тројки из осам покушаја у првој деоници и то је оно што јој је донело предност од неколико поена. ;

Ритас је на први одмор отишао с два поена предности, а Партизан је тројком Маринковића на самом почетку друге деонице повео први пут на мечу. Ипак, Ритас је наставио сјајно да шутира, на шта се надовезао и добар скок у нападу, па је гостујућа екипа три минута пре краја имала и девет поена предности. ;

Партизан је на полувремену имао заостатак од четири поена, али је тај заостатак у трећој четвртини нарастао до 11. Изабраници Андрее Тринкијерија су у том периоду покушавали да се врате тројкама, ређали су се промашаји, а на другој страни је расла предност Ритаса, преноси Бета.

Од тог момента и резултата 49:60 уследиле су две тројке Маринковића и поени Лендејла па су црно-бели пришли на 57:60. Партизан је имао шансу и за изједначење, али је уместо тога литванска екипа пред последњу четвртину стигла до предности од 57:64.

Убрзо је предност Ритаса поново била двоцифрена, али је ту предност средином четвртине прво „отопио” Лендејл са шест узастопних поена. Тада је Партизан, ношен публиком, заиграо на све или ништа. ; Неколико сјајних одбрана, скокова у нападу, тројка Сија, поени Ренфороа из рекета и црно-бели су били само на минус један два и по минута пре краја меча.

Сили је након тога направио техничку и дао Партизану велику шансу за вођство. Пејџ је погодио слободно бацање (73:73), али домаћа екипа није искористила напад и то је био увод у узбудљиву завршницу.

Играло се кош за кош, Лендејл је 10,2 секунде пре краја погодио за 77:76, али је Ритас искористио последњи напад. Погодио је 0,2 секунде пре краја, а прецизан је био Параховски с полудистанце.

Утакмицу су у препуном Пиониру пратили и селектор Србије Александар Ђорђевић, као и Дејан Бодирога и Ненад Крстић, који су дочекани великим аплаузима и овацијама.

Партизан ће у последњем колу 5. фебруара гостовати Алби у Берлину, док ће Ритас дочекати Монак.