недеља, 24.03.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 10:40
ПРВЕНСТВО ДРЖАВЕ У ФУДБАЛУ

Партизан надмоћан

„Црно-бели” су лако и убедљиво на првом гостовању стигли до победе: ОФК Бачка – Партизан 0:3 (0:1), стрелци: Николић 7, Гомеш 56. и Закарић у 80. минуту
Аутор: Драган Тодоровићнедеља, 17.02.2019. у 10:45
Стрелци за Партизан: Гомеш и Николић (Фото Н. Неговановић)

Бачка Паланка – Партизан је у Бачку Паланку стигао са доста проблема, без неколико повређених играча, међутим, то госте није спречило да већ у 7. минуту стигну до вођства. Зоран Тошић, од кога се ове полусезоне с правом највише очекује, шутирао је са десне стране право ка голу домаћина. Био је то ударац искоса са десне стране, са неких двадесет пет метара од Зоговићевог гола. Лопта је на путу ка мрежи закачила једног одбрамбеног играча Бачке, а Милован Ристић, један од најбољих помоћника на евро сцени, сјајно је реаговао: пустио је акцију из које је  нападач „црно-белих” Немања Николић рутински избегао недозвољену позицију и  зналачки савладао голмана домаћина: ОФК Бачка – Партизан 0:1.

У почетној фази игре Партизан је успео да оствари жељену доминацију на терену, док је домаћин, који је у овај меч ушао без пола главног тима, што због повреда а што због картона, практично није успевао да озбиљније приђе до Стојковићевог гола. Три минута након рано стеченог вођства указала се нова прилике за госте. Немања Г. Милетић је одлично центрирао у казнени простор Бачке, Гомеш је високо скочио успео да шутира главом, али се овог пута Зоговић није дао преварити.

Зоран Говедарица, ће дефинитивно са екипом имати баш тежак задатак да задржи суперлигашки статус. Али, имајући у виду да се од ове сезоне игра плеј оф и плеј аут, сигурно да ће Бачкопаланчани тражити своју шансу до самог краја. Углавном, Партизан је у првих четрдесет пет минута био далеко агилнији и конкретнији, па су изабраници Зорана Мирковића на одмор отишли далеко боље расположенији од свог ривала, који је очигледно још увек „успаван” од дуге зимске паузе...

У наставку Бачка је играла далеко отвореније, са жељом да покуша да стигне до изједначења, мада је Партизан добро затворио прилазе свом голу. Покушавао је Макарић поред Милетића, често се служио и недозвољеним средствима, али је Милорад Мажић у свом стилу контролисао утакмицу, која је за једне и друге била веома важна. У 54. минуту Косовић је изгубио лопту на средини терена, уследила је брза акција домаћина, лопта је дошла до искусног Гаврића чији је ударац Стојковић одбранио. Само минут касније и Макарић је шутирао али опет право у чувара мреже Партизана.

И у тренуцима доминације домаћина гости стижу до новог вођства.  Играо се 56. минут када је десни бек Милетић, за кога ове зиме на велико изненађење и поред сјајних партија није било неке конкретне понуде из иностранства, сјајно је центрирао са десне стране, уследио је оштар центаршут у казнени простор Бачке, високи и снажни Гомеш је надскочио свог пратиоца и ударцем главом успео да матира немоћног Зоговића, за 0:2.

Партизан је против баш слабашне Бачке, користио сваку грешку домаћина, па се тако након грешке Пантића, Немања Николић нашао у улози асистента, сјајно је пронашао Горана Закарића на другој страни терена, а један од најбољих играча у првом делу меча кренуо је силовито ка голу Зоговића и са неких двадесетак метара мајсторски шутирао и успео да савлада чувара мреже Бачке, за коначних 0:3.

Стадион: „Славко Малетин Вава”. Гледалаца: око 3.500.  Судија: Милорад Мажић (Врбас). Стрелци: Николић 7, Гомеш 56, Закарић 80.  минут

ОФК Бачка: Зоговић 6, Илић 6, Бјелош 6, Јовановић 6, Грабеж 6, Жарковић 6, Пантић 6, Томић 6 (од 74. Мићић 6), Радиновић 6 (од 88. Балабановић -), Макарић 6, Радовић 6 (од 46. Гаврић 6).

Партизан: Стојковић -, Н. Р. Милетић 7, Марковић 6,5 (од 84. Шеховић -), Валијенте 7, Н. Г. Милетић 7, Здјелар 7, Косовић 7, Закарић 7, Николић 7,5, Тошић 6 (од 71. Енаке 6), Гомеш 7 (од 87. Стевановић-).

Мирковић: Више него добро

Шеф стручног штаба Партизана Зоран Мирковић није крио задовољство после лаке и убедљиве победе:

–Тако је то када дамо гол на време, када играмо брзо и течно. Похвалио бих играче оба тима, моје посебно, јер су испунили све задатке. Можда нам фали још мало течнија игра, али по тешком терену  није било могуће. Ипак, ово је за почетак више него добро, истакао је стратег вицешампиона.