Ефикасан старт шампиона

Црвена звезда – Војводина 4:0 (2:0). – Стрелци Боаћи (два гола), Симић и Павков
недеља, 17.02.2019. у 10:55
Боаћи је два пута савладао голмана Војводине (Фото Н. Неговановић)

Отварање пролећне полусезоне било је успешно за фудбалере Црвене звезде, од посете са 22.000 људи до победе против Војводине од 4:0 (2:0). Дебитовала су четворица играча, али одмах се показало да је највеће појачање останак Марка Марина.

Утакмица је могла да поприми другачији ток код резултата 2:0, од 57. до 63. минута, да су Новосађани искористили барем једну од две велике шансе, али Езе са позиције полудесно и Ђуричин који је био надомак беле тачке, нису шутирали довољно прецизно.

Марин је најавио узбуђења добро изведеним слободним ударцем у 20. минуту, када је голман Роцков дохватио лопту која је ишла ка доњем углу. Четири минута касније, „црвено-бели” су имали среће да се лопта одбије до Ричмонда Боаћија на 12 метара од гола, по средини, а голгетер је полуволејем погодио мрежу. У 28. минуту Марин је дао прву од своје две асистенције кроз средину. Избацио је у шансу Вељка Симића, који је измакао лопту и заобишао голмана за 2:0.

Период слабије игре домаћих окончан је у 68. минуту, када је Стојковић прошао по десној страни и центрирао у петерац, одакле је Боаћи више додао лопту него шутирао, али је Роцков био на „кривој нози” – 3:0. У 89. минуту Марин је омогућио „зицер” Милану Павкову, који је само пребацио чувара мреже за коначан исход.

Док су Словак Јирка и Иванић имали мало времена у завршници, дебитанти на левој страни одбране су играли од почетка. Гајић је био на беку, а Милуновић на штоперу имао више посла и пар киксева, који се могу приписати и неуиграности. На позицијама дефанзивних везних играча био је пар Јовичић – Чаушић, али их озбиљнији тестови тек чекају, можда против Партизана.

Резултат и није превисок ако се зна да је укупна тржишна вредност сениорског погона Новосађана пет и по пута мања од процењене цене Звездиног.

Стадион: „Рајко Митић”. Гледалаца: 22.000. Судија: Илић (Ћуприја). Стрелци: 1:0 Боаћи (24), 2:0 Симић (28), 3:0 Боаћи (68), 4:0 Павков (89). Жути картони: Савић (Ц.звезда), Митошевић, Езе, Месаровић (Војводина).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 6, Стојковић 7, Савић 7, Милуновић 6, Гајић 6, Јовичић 6, Чаушић 6, Бен 6 (од 62. Јирка –), Марин 8, Симић 7 (од 84. Иванић –), Боаћи 8 (од 75. Павков 7).

ВОЈВОДИНА: Роцков 5, Стојковић 6, Граовац 5, Саничанин 5, Деветак 5, Милојевић 5, Митошевић 6, Ђуричин 6, Ђурић 5 (од 64. Нешковић –), Гојков 5 (од 78. Месаровић –), Езе 5 (од 73. Матић 6).