Последња измена 23:00

Теквондисткиња Вања Станковић освојила злато на Ју-Ес опену

недеља, 03.03.2019. у 13:29
(Фото ТК Галеб)

Репрезентативка Србије у теквондоу Вања Станковић освојила је данас златну медаљу на Г2 турниру, Ју-Ес опену у Лас Вегасу у категорији до 49 килограма.

Актуелна светска првакиња је у Лас Вегасу освојила 20 поена за светску и олимпијску листу, а на путу до првог места забележила је пет победа. У финалу је на златан бод победила Немицу Ајдин.

Александра Радмиловић је у категорији до 57 килограма поражена у четвртфиналу, док је Богдан Булат (до 63 килограма) изгубио у другом колу. Мирослава Алексић (до 57 килограма) изгубила је у првом колу.

Станковић је од почетка 2019. године освојила неколико медаља, а ово је прва златна медаља на Г2 турниру.

„Драго ми је да сам коначно стигла до златне медаље и то на Г2 турниру. Задовољна сам борбама и резултатом, али и освојеним бодовима који ће ме приближити самом врху листе. Циљ је свакако Светско првенство и надам се да це тада форма бити на врхунцу”, рекла је Станковић, наводи се у саопштењу ТК Галеб, јавља Бета.

Следећи на татами излазе Тијана Богдановић (до 53 килограма), Милица Мандић (до 73), Нађа Савковић (до 62), Дмитриј Нагаев (до 58) и Дамир Фејзић (до 74).