четвртак, 12.12.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 17:33
ОСМИНА ФИНАЛА ЛИГЕ ЕВРОПЕ У ФУДБАЛУ

Срби одлични, Ајнтрахт без голова са Интером

Костић, Гаћиновић и Јовић најбоље оцењени у немачком тиму. – Арсенал поклекао против Рена, после победе Динама против Бенфике Хрвати са два тима у борби за Лигу шампиона од 2020. године
петак, 08.03.2019. у 12:48
Лука Јовић у дуелу са Шкрињаром из Интера (Фото ЕПА/Armando Babani)

Српски фудбалери резултатски нису имали успешно вече на старту осмине финала Лиге Европе. Трио у редовима Ајнтрахта одиграо је цео меч против Интера у Франкфурту, где није било голова. Према статистичком алгоритму наши играчи су били и најбољи првотимци домаћих у пољу: Филип Костић (жути картон у четвртом минуту) са оценом 7,7, Мијат Гаћиновић (два шута у оквир) са 7,5 и Лука Јовић (добио осам од 12 дуела) са 7,4. Трећи, који је у ову рунду ушао као други стрелац такмичења са шест погодака, најближи постизању гола је био у 55. минуту (у другом полувремену однос удараца 12:1 за домаће).

Најистакнутији у Ајнтрахту је ипак био голман Кевин Трап (8,1) будући да је у 22. минуту одбранио пенал Марселу Брозовићу. У 54. минуту је са клупе удаљен тренер Немаца Хитер, због протеста што није досуђен једанаестерац.

Андрија Живковић је играо од 71. минута за Бенфику која је изгубила од Динама у Загребу. Домаћин је пред више од 29.000 гледалаца славио са 1:0, голом Бруна Петковића из пенала у 38. минуту.

Ако у Португалији и не стигну до четвртфинала, „модри” су обавили велики посао јер су својој земљи обезбедили два представника у квалификацијама за Лигу шампиона од сезоне 2020/2021. За улазак Хрвата у Топ 15 на Уефиној ранг-листи било је потребно да Динамо бар једном остане непоражен против екипе из Лисабона. У лето наредне године оба хрватска тима кренуће од другог кола квалификација, одвојени у стази шампиона и оној лигаша.

Бранислав Ивановић је био међу слабијима у саставу Зенита који је на свом терену поражен од Виљареала са 3:1. Шпанци су повели преко Иборе у 33. минуту – у 35. је изједначио Азмун – а велику предност за реванш стекли од 64. до 71. погоцима Морена и Морланеса. Други руско-шпански двомеч је неизвестан: Краснодар, за који је

Урош Спајић одиграо свих 90 минута, губио је у Валенсији са 2:0 (Родриго 12. и 24. минут), па постигао велики погодак преко Клаесона у 63.

Један од најинтересантнијих реванша могао би да буде окршај Арсенала и Рена у Лондону, после победе Француза од 3:1. „Тобџије” су повеле голом Ивобија у трећем минуту, али је утакмицу ка изненађењу усмерило искључење Сократиса у 41. У следећем минуту је поравнао Буриго, у 65. аутогол постигао Монреал, а у 88. мрежу погодио Сар.

Упркос најбржем голу ове сезоне у Лиги Европе (Бен Једер у 25. секунди), Севиља је подбацила против Славије – 2:2, која је два пута стизала резултат (25. и 39. минут, друго вођство домаћих од 28.). Посао су практично завршили Челси против Динама из Кијева и Наполи са Салцбургом, победама од 3:0.