Последња измена 22:52

Победа Портланда уз тешку повреду Нуркића

уторак, 26.03.2019. у 10:10
Јусуф Нуркић је због повреде завршио сезону (Фото Бета/АП)

Кошаркаши Портланда победили су ноћас после два продужетка Бруклин са 148:144, а утакмицу је обележила добра игра, али и тешка повреда босанског играча Јусуфа Нуркића.

Нуркић је био најбољи у екипи Портланда, а утакмицу је завршио са 32 поена, 16 скокова и пет асистенција. Он је у другом продужетку незгодно доскочио у борби за скок у нападу и сломио леву ногу. Њему је одмах указана помоћ, а окружен играчима обе екипе, на носилима је изнет са терена.

(Фото Принтскрин Јутјуб)

Портланд је и без њега успео да победи и обезбеди пласман у плеј-оф, у коме ће ипак играти без стандардног центра. Победи Портланда допринели су Демјан Лилард са 31 поеном и 12 асистенција, Сет Кари са 20 и Родни Худ са 18 поена.

Најефикаснији у екипи Бруклина био је Д'Анђело Расел са 39 поена, девет скокова и осам асистенција, преноси Бета.

Кошаркаши Јуте победили су Финикс са 125:92 и остварили седму победу у последњих осам утакмица. Руди Гобер предводио је Јуту са 27 поена и 10 скокова, Дерик Фејворс додао је 18 поена и осам скокова, а Рики Рубио 18 поена и шест асистенција.

Најбољи у екипи Финикса био је Девин Букер са 59 поена и једини је играч са двоцифреним бројем поена у свом тиму. Орландо је победио Филаделфију са 119:98. Никола Вучевић био је најефикаснији у победничком тиму са 28 поена и 11 скокова, а Еван Фурније додао је 24 поена.

Филаделфија у другом полувремену скоро 12 минута није постигла кош из игре, а за то време Орландо је серијом 30:5 обезбедио победу. Џоел Ембид постигао је 20 поена и 10 скокова за Филаделфију, а Тобајас Харис 15 поена. Српски центар Бобан Марјановић је за нешто више од девет минута постигао шест поена и имао је шест скокова.

Мемфис је прекинуо низ два пораза победом против Оклахоме од 115:103. Гризлисе су предводили Бруно Кабокло са 24 и Тајлер Дорси са 21 поеном. Добру партију приказао је и Јонас Валанчијунас са 18 поена и 14 скокова. Пол Џорџ био је најефикаснији у екипи из Оклахоме са 30 поена и 12 скокова. Денис Шродер додао је 25 поена, а Расел Вестбрук 16 поена и седам асистенција.