Последња измена 16:43

Будућност изборила мајсторицу у Београду

петак, 19.04.2019. у 21:13
(Фото Бета)

ПОДГОРИЦА – Кошаркаши Будућности победили су вечерас у Подгорици Црвену звезду са 84:80 (20:25, 15:13, 22:20, 27:22) и тако изједначили на 2:2 у финалној серији АБА лиге.

Будућност је до победе предводио Норис Кол са 31 поена, док је Едвин Џексон постигао 23.

У екипи Звезде најефикаснији био је Били Берон са 24, док су Мухамед Фаје и Огњен Добрић додали по 14.

Пета, одлучујућа утакмица финалне серије АБА лиге биће одиграна у понедељак у Београду од 19.00.

Почетак четврте утакмице у дворани „Морача” био је изједначен, Будућност је предводио Едвин Џексон, а с друге стране изузетно расположен били су Мухамед Фаје и Били Берон. У првих осам минута играло се „кош за кош”, да би Звезда у финишу преко сенегалског кошаркаша дошла до пет поена предности.

Будућност је боље почела другу четвртину, искористивши „празан ход” црвено-белих и дошла до преокрета, али је Звезда ипак после скоро пет минута игре успела да дође до првих поена и серијом 13:2 дође до девет поена предности.

Подгоричани су ипак у последњих минут и по преко Кола, који је поентирао за два поена уз додатно слободно бацање и тројком Ерла Кларка уз звук сирене дошли до три поена заостатка (35:38) после првих 20 минута, јавља Бета.

Будућност је као и у трећој утакмици с великим притиском на напад Звезде почела трећу четвртину, али овај пут црвено-бели имали су много бољи одговор. Берон је повукао свој тим, а придружио му се Добрић, па је Звезда у једном тренутку имала и двоцифрену предност.

Домаћин је ипак до краја четвртине успео да се врати на један поен заостатка и тако унесе неизвесност пред последњу деоницу.

Серијом 5:0 Будућност је почела последњу четвртину, али је Звезда успела да одговори преко Давидовца и Фајеа. Уследио је период игре у ком су обе екипе правиле грешке.

После серије грешака и периода без поена, уследио је период игре „кош за кош”, Кол је предњачио, а расположени у завршници били су Добрић, Давидовац и Фаје.

Тренер Звезде Милан Томић је на два минута пре краја после поентирања Кола затражио тајм-аут. Берон није погодио за три, али је на другој страни Џексон одвео будућност до 77:72. У наредном нападу Риверс је направио грешку, да би потом Кол на 47 секунди пре краја погодио за 79:72.

Тим поенима Кола Подгоричанис у практично решили питање победника и изборили „мајсторицу” у Београду.

Томић: Одлучили детаљи, спремићемо се за мајсторицу

ПОДГОРИЦА – Тренер кошаркаша Црвене звезде Милан Томић, после пораза вечерас од Будућности са 84:80, у четвртом мечу финала АБА лиге, изјавио је да су одлучили детаљи и да екипа мора што пре да заборави пораз и спреми се да освоји титулу у мајсторици.

„Мислим да смо контролисали меч до 26. минута. Код нерешеног резултата Џексонове и Кларкове тројке су пресудиле да Будућност поведе и нисмо могли да се вратимо. Играли смо на гостујућем терену и морали смо да играмо много боље него у Београду, али детаљи су одлучили да изгубимо. Морамо да заборавимо овај меч. Имамо сад утакмицу код куће, да се добро спремимо и да освојимо титулу”, казао је Томић на конференцији за новинаре, јавља Танјуг.

Звезди недостају Стратос Перпероглу и Џо Регланд, а на питање да ли ће бити спремни за мајсторицу, Томић је рекао:

„Видећемо у последњем тренутку. Недостају нам, али ми смо тим. Никада не треба тражити алиби”.

Репеша: Звезда је и даље фаворит

Тренер кошаркаша Будућности Јасмин Репеша рекао је да га радује што је његова екипа изједначила против Црвене звезде у финалној серији АБА лиге, али да су црвено-бели и даље фаворити за освајање регионалног такмичења.

„Задовољан сам што смо поравнали резултат и изборили се да идемо у Београд поново. Честитам играчима на стрпљивости и када није било најбоље, али и што су дошли до врло важне победе за нас”, рекао је Репеша новинарима после утакмице.

Будућност је вечерас са 84:80 победила Црвену звезду, те тако изједначила на 2:2 у финалној серији АБА лиге.

„Знамо да је врућ терен у Београду. Звезда је фаворит, нема дилеме, али мислим да ако контролишемо ритам како треба, односно не дозволимо да се одлепе можемо до резултата. Морамо да научимо да контролишемо 40 минута, то су кључне ствари”, рекао је Репеша, јавља Бета.

На провокативно питање новинара, који је навео да се у Београду „поново очекује атмосфера линча”, да ли ће моћи да „психички припреми” екипу, Репеша је казао да он покушава да спусти „лопту на земљу"

„Не бих више о томе, молио сам и наше, али знате да ме нису послушали. Мислим да је вечерас била друга прича. Да ће бити тешко, биће. Посао мој је да припремим екипу. Да ли ће то бити довољно – то они треба да ураде на терену”, рекао је Репеша.

Он је додао да су играчи „пример свима”, јер међу њима „није било ни најмањих трзавица”.