Здравствени сектор последњих година хвата корак са правим бумом у развоју технологије – све више уређаја, али и посебних хируршких захвата као и начина лечења уз помоћ роботике присутно је у здравственој заштити. Данас се користе такозване паметне пилуле, односно дијагностички микрочипови који се стављају у таблете и затим шаљу „поруку” лекару да ли је пацијент оболео од неке болести, имплантирана испорука лекова, контактна сочива која откривају ниво глукозе код пацијента са дијабетесом… Научници су развили и начин да прикажу реплику тела пацијента у 3Д технологији која помаже код хируршких интервенција. Овај начин припреме за операције, како наводи „Гардијан”, спроводи се у Женској здравственој клиници, која представља групу болница у којима су као медицинско особље искључиво жене.
„Хтели смо да променимо живот жена тако што ћемо им понудити иновативне, приступачне и квалитетне третмане и начине лечења које жене дизајнирају за жене”, објашњава Мустафа Кемал, финансијски директор ове клинике, додајући да се огроман део посла обавља преко рачунара и да су медицинске сестре доступне пацијентима 24 часа. Кемал сматра да је организација посла уз помоћ модерне технологије мање стресна, али да је клиника тачно мапирала који су задаци људи, а који машина.
„Здравствена технологија може да одигра кључну улогу у пружању помоћи компанијама да створе окружење које омогућава успех”, наглашава Роб Едмундсон, директор у осигуравајућој кући „Бупа”.